•  

Нові санкції Євросоюзу проти Росії набули чинності

390
Нові санкції Євросоюзу проти Росії  набули чинності

Обмеження на надання позик вводяться для п'яти російських банків, трьох нафтових і трьох оборонних компаній.

В офіційному журналі ЄС в п'ятницю, 12 вересня, опубліковані назви компаній щодо яких запроваджуються нові санкції Євросоюзу: обмеження на надання позик вводяться для п'яти російських банків, трьох нафтових і трьох оборонних компаній.

Зокрема, в новий санкційний список ЄС увійшли «Уралвагонзавод», «Оборонпром» і Об'єднана авіабудівна корпорації (ОАК).

Як повідомляє «Прайм», в санкційний список включені дев'ять російських оборонних концернів - це концерн «Сіріус», «Станкоінструмент», «Хімкомпозит», концерн «Калашников», Тульський збройовий завод, «Технології машинобудування», «Високоточні комплекси», концерн ППО «Алмаз-Антей» і НВО «Базальт». Постачання європейських технологій подвійного призначення цим компаніям забороняються з 12 вересня.

Також Євросоюз заборонив організацію боргового фінансування для трьох паливно-енергетичних компаній Росії – «Роснефти», «Транснефти» і «Газпром нефти». ЄС ввів заборону на торги облігаціями цих компаній з терміном обігу понад 30 днів та участь в організації випусків таких паперів.

Крім того, Європейський Союз ввів обмеження на надання позик та інвестиційних послуг для п'яти російських банків – «Сбербанку», «ВТБ», «Газпромбанку», «ВЕБ» та «Россельхозбанку». Резиденти ЄС більше не зможуть надавати цим російським банкам кредити, крім того, заборонені операції з новими випусками облігацій та інших цінних паперів з термінами обігу понад 30 днів.

Євросоюз вніс ще 24 прізвища в «чорний список» для Росії і України, довівши загальне число його фігурантів до 119. Під санкції потрапили глава корпорації "Ростех" Сергій Чемезов, прем'єр "ДНР" Олександр Захарченко, Володимир Жириновський, віце-спікери Держдуми Васильєв, Мельников, Лебедєв, Левич. Всім їм заборонений в'їзд в країни Євросоюзу, а їхні активи, у разі виявлення таких в європейських банках, підлягають заморожуванню.

Санкції набули чинності з моменту публікації.

Коментарі