•  

Нові тарифи на світло прискорять зростання цін в Україні

880
Нові тарифи на світло прискорять зростання цін в Україні

Споживча інфляція у вересні може прискоритися до 1,5% після дефляційних тенденцій в липні-серпні. Основне зростання цін очікується на продукти харчування. Таку думку висловив Андрій Шевчишин, провідний експерт інформаційно-аналітичного центру FOREX CLUB в Україні.

«Враховуючи високі кредитні ставки і проблеми з ліквідністю, свої ризики аграрії будуть закладати у підвищенні цін", – зазначає Андрій Шевчишин.

Основним чинником зростання інфляції стане фактичне підвищення тарифів на опалення для населення з початком опалювального сезону.

У свою чергу, передбачуване підвищення мінімальних зарплат і пенсій у вересні, анонсований Кабміном, на думку експерта, не матиме значного впливу на зростання цін на продовольчі і промислові товари, і буде абсорбовано зростанням комунальних тарифів.

За підсумками 2015 року інфляція може скласти 43,7%.

Нагадаємо, 1 вересня Україна пройшов другий етап підвищення тарифів на світло.

Наступне подорожчання світла очікується в березні 2016 року: тоді тарифи піднімуть ще на 23%. Всього заплановано п'ять етапів підвищення тарифів на світло: до 1 березня 2017 року вони зростуть у 3,5 рази порівняно з початком 2015 року. 

Коментарі