•  

ОБЕРЕЖНО: За вами шпигує Facebook

2090
ОБЕРЕЖНО: За вами шпигує Facebook

За даними The Financial Times, навіть найближчі родичі не опишуть вашу особистість так, як це зробить Facebook.

Створена програма, здатна визначити індивідуальні риси кожної людини по «лайкам», поставленим їм у Фейсбуці. Група дослідників з Кембріджського і Стенфордського університетів створила спеціалізовану комп'ютерну програму, здатну визначити індивідуальні психологічні риси кожної людини, виконавши аналіз відміток «Подобається», званих в ужитку «лайкам» від англійського слова «like».

При цьому, якщо кількість залишених людиною «лайків» буде досить велике, то програма може пізнати людину краще, ніж його знають його друзі і навіть члени його сім'ї.

«У майбутньому комп'ютери обов'язково навчаться самостійно визначати психологічні риси своїх користувачів, реагуючи на це відповідним чином» - розповідає Ву Юю (Wu Youyou), дослідник з Лабораторії психометрики Кембриджського університету, - «Це, в свою чергу, призведе до появи дійсно інтелектуальних, емоційних і соціально орієнтованих машин, які стануть неоціненними помічниками людям у всіх аспектах їхнього життя ».

Програма під назвою «myPersonality» з'явилася в ході досліджень, в яких були задіяні 86220 добровольців, які заповнили досить велику анкету, що складається з 100 пунктів.

Крім цього, всі добровольці представили дослідникам доступ до своєї історії «лайків» на Facebook. Досить складна статистична обробка величезного масиву зібраної інформації дозволила виявити всі закономірності і зіставити «лайки» на різні сторінки з ваговими коефіцієнтами п'яти основних рис індивідуальності людини - відкритістю, сумлінністю та іншими.

Далі пішов тест роботи програми «myPersonality», робота якої була оцінена у відношенні 17 тисяч учасників, характеристики яких надали за їх згодою члени їх сімей і друзі, заповнивши відносно коротку анкету з 10 пунктів.

Це дослідження показало, що аналіз всього 10 «лайків» дозволяє програмі пізнати людину краще, ніж його знають його товариші по службі. За 70 «лайкам» програма дізнається про людину стільки ж, як його близький друг або сусід по кімнаті. Рівню 150 «лайків» відповідає рівень знання людини батьками, братами або сестрами, а аналіз 300 і більше лайків дозволяє програмі пізнати людину краще, ніж його знає дружина або чоловік.

C урахуванням того, що згідно зі статистикою, на частку середнього користувача Facebook доводиться по 227 «лайків», то комп'ютери мають можливість дізнатися про людину досить багато. А володіння такою інформацією може бути використано третіми особами як на благо, так і на шкоду кожній конкретній людині. Тому кожному з нас варто злегка задуматися, перш ніж натискати на синю кнопку «Like!» І їй подібні, якими зараз рясніють сторінки практично всіх сайтів.

Девід Стілуелл вважає, що результати досвіду можуть підсилити побоювання людей через втручання в їхнє приватне життя. Особливо у світлі останніх змін в політиці соціальної мережі, яка з 1 січня наділила себе правом передавати третій стороні дані про користувачів. Причому, самі користувачі будуть вважатися згодним з новою політикою, якщо після 1 січня продовжать користуватися Facebook.

Представники соціальної мережі Facebook відмовилися від будь-яких коментарів.

Вчені вважають, що подібні результати виглядають лякаюче.

Коментарі