•  

Обмеження на зняття та купівлю валюти продовжили до березня

360
Обмеження на зняття та купівлю валюти продовжили до березня

Національний банк України продовжив до березня 2015 року обмеження на зняття готівкової валюти з поточних і депозитних рахунків в еквіваленті 15 тис. грн. на добу на одного клієнта.

Про це йдеться в постанові правління НБУ №758 від 1 грудня, передає «УНІАН». Документ набуває чинності з 3 грудня 2014 року.

Регулятор також продовжив обмеження на продаж готівкової іноземної валюти або банківських металів одній особі за один робочий день у сумі, що не перевищує в еквіваленті 3 тис. грн., у рамках однієї фінустанови.

Постановою також продовжується обмеження максимальної суми зняття готівки з рахунку клієнта в розмірі до 150 тисяч гривень на день.

Нагадаємо, що Нацбанк для стабілізації курсу гривні, яка з початку року знецінилась до долара США майже вдвічі, встановив ряд обмежень на валютному ринку, включаючи підвищення норми обов'язкового продажу валютної виручки експортерами до 75%.

Як пояснила голова НБУ Валерія Гонтарева, встановлені обмеження є тимчасовими і будуть скасовані у міру стабілізації валютного ринку. Зокрема, за її словами, наступним кроком може стати відміна обмежень з дострокового вилучення валютних депозитів і заборони на виплату банками дивідендів.

Коментарі