•  

Офіційна заява “ASAP RESCUE” щодо Наконечного Олександра Сергійовича

550

Наконечний Олександр Сергійович (міський голова м. Карлівка Полтавської області) на даний час не має ніякого відношення до БО “Благодійний фонд “АСАП ЕМС ХОТТАБИЧ” та ГО “ASAP RESCUE”, будь-яких воєнних чи цивільних проектів згаданих організацій.

Про це на своїй сторінці у Fasebook інформує ASAP Rescue Ukraine.

Дійсно, Олександр Сергійович був у 2018 році 2 ротації у складі команди “ASAP RESCUE” в Торецьку (15-29.01.2018) та у травні на Логістичному центрі в Зайцевому (тиждень), але за цей час не проявив особливих здібностей парамедика. Під час однієї ротації Олександр виїжджав на виклик лише раз на ДТП (працював другим номером біля хірурга).

Звіт діяльності Логістичного центру “ASAP” за вказаний період:

300 (поранені) - 0;

травма-0;

соматики - 8

Звіт за лютий на вказаній локації:

300 - 3;

травма - 0;

соматики - 16.

Травень:

300 - 9;

травма - 1;

соматики - 10.

З подачі “ASAP RESCUE” Наконечний Олександр Сергійович не отримував жодних відомчих чи інших нагород. Також заявляємо, що участь даної особи в “ASAP” жодним чином не можна вважати підставою для отримання ним посвідчення Учасника бойових дій від Полтавської ОДА (посвідчення видане 15 січня 2018 р.).

Також стверджуємо, що участь Наконечного О. С. не може бути підставою для проведення тренінгів і навчань з основ тактичної медицини різних груп населення.

Ми засуджуємо позиціонування вказаної особи як такої, яка приймає будь-які рішення в організації.

Цитуємо пост у власному профілі фейсбук Наконечного О. С. (1 квітня 2018 о 16:19): “Друзі, є потреба у двох санітарах на ротацію в ASAP з 01.05.2018 по 15.05.2018. Хто згодиться, пройде коротку підготовку. Подробиці по тел. 0663616911. Кого зовсім не знаю, проситиму рекомендації від знайомців. Чекаю ініціатив. Дякую”.

Команда “ASAP RESCUE” нагадує, що рішення про те, чи може особа стати частиною команди “ASAP”, приймає особа, відповідальна за напрямок діяльності. Якщо йдеться про участь у рятувальних операціях в зоні бойових дій, рішення приймає старший ротації на відповідних локаціях. Наконечний Олександр Сергійович не має повноважень робити відбір кандидатів, проводити навчання чи збирати рекомендації для таких осіб. “ASAP” такими повноваженнями вказану особу не наділяв.

Наша команда не може дати позитивних відгуків про роботу Олександра Сергійовича. На жаль, співпраця з ним принесла команді “ASAP” неприємності і загрозу репутаційних втрат в певних колах осіб.

Також офіційно спростовуємо деякі тези та вислови Наконечного Олександра Сергійовича про роботу волонтерів “ASAP RESCUE” (http://poltava.svoboda.org.ua/news/events/00120735/)

1. “Олександр Наконечний, свободівець, волонтер, парамедик... який часто відвідує передову, де часом витягає хлопців з-під обстрілів та рятує їм життя”.

У складі нашої команди Наконечний Олександр Сергійович не брав участі в роботі в “червоній” зоні, тим більше, під час активних бойових дій.

2. “Так, два тижні, з 15 по 29 січня, спільно з тактичними медиками із громадського об'єднання "ASAPRESCUE" я надавав медичну допомогу бійцям й мешканцям під Горлівкою...”.

Ми не можемо цього ні заперечувати, ні стверджувати. Але ніхто з команди не може пригадати, чи взагалі залучали О. Наконечного до рятувальних операцій щодо військовослужбовців.

3. “Тактична медицина відрізняється від звичайної. Бувають випадки, коли лікар розводить руками і нічого не робить, а парамедики рятують”.

Функції лікарів і парамедиків - різні. Не можна порівнювати, умовно кажучи, “червоне з гірким”. Йдеться про різні етапи надання допомоги.

4. “Варто зазначити, що жодного професійного медика в ASAPі немає”.

У складі “ASAP” були і є професійні медики. Це люди з фаховою освітою, досвідом і підготовкою.

5. “На саму лінію ми не їздимо ‒ під'їжджаємо 200‒400 метрів до обстрілів”.

Були випадки, коли наші екіпажі забирали поранених з самої лінії вогню, з бойових позицій.

Просимо звернути увагу і повідомляти нашу команду про будь-які випадки діяльності від імені організації, проведення якихось заходів тощо.

Дякуємо за розуміння.

Илья Джонович Лысенко, Dmytro Koziarskyi

Посилання на джерело: https://www.facebook.com/asaprescueua/photos/a....

Коментарі