•  

Окремі керівники Громадської ради перетворилися в підопічних Полтавської ОДА

2640
Окремі керівники Громадської ради перетворилися в підопічних Полтавської ОДА

Підпорядкувати Громадську раду при Полтавській обласній раді Валерієві Головку, голові Полтавської ОДА – такі думки були висловлені на щотижневій апаратній нараді у Полтавській облдержадміністрації. Фактично, громадську раду з правом дорадчого голосу хочуть зробити залежною від голови Полтавської ОДА, його заступника Андрія Пісоцького та голови облради Олександра Біленького.

У рамках цього почався штучний сплеск «чорнухи» проти громадських активістів, що відстоюють інтереси полтавців у міській, обласній радах та облдержадміністрації. Так термін «масюківщина» був прикріплений до правозахисника Василя Ковальчука, лідера ГС «Останній Бастіон» Геннадія Сікалова, громадського активіста Дмитра Геращенка та інших, які перешкоджали міському голові Олександру Мамаю протягувати незаконні рішення щодо виділення земельних ділянок Управлінню капітального будівництва та міфічному інвестору. Те саме стосувалося й Едуарда Волкова, заступника голови Громадської ради при Полтавській облраді. До слова, саме Волков здійснював юридичну підтримку з відстоювання земельних ділянок. Разом із «Останнім Бастіоном» захищав від рейдерського захоплення КП «Полтавафарм», відстоював інтереси колективи «Полтававодоканалу». Зараз юрист допомагає активістам та громадським діячам захистити готель «Україну» від приватизації та продажу того Головком, Біленьким і Пісоцьким.

Щоби дискредитувати юриста, були використані надумані звинувачення Олексія Шаманенка, члена Громадської ради:

«Сьогодні на апаратній спостерігав виступ Шаманенка. Половина часу апаратної наради обговорювалося діяльність громадських рад. Пан Олексій офіційно виступав від Громадської ради. Не знаю, хто йому пише тексти. Також невідомо, хто делегував йому право виступати з трибуни. У підсумку ледь не дійшло до того, що громадські ради мають бути контрольовані. Основний лейтмотив – Громадська рада в особі деяких керівників стала структурним підрозділом ОДА. Замість того, щоб контролювати владу, влада контролює окремих представників Громадської ради», – зазначив Волков.


Спроби чиновників керівного угруповання ОДА-облради дискредитувати активістів, громадських діячів, юристів тощо засвідчують реальну силу їхньої позиції та авторитет у суспільстві. Вони – як кістка в горлянці для чинних представників обласної та міської влади. У тиску на Едуарда Волкова, члена Громадської ради при Полтавській облраді ховається ніщо інше, як спроби чиновників перетворити орган контролю на контрольований ними орган. 

Коментарі