•  

Олександр Лещенко: "Театр маріонеток на сесії Полтавської облради"

3410
Олександр Лещенко: "Театр маріонеток на сесії Полтавської облради"

Все більше сесії облради в Полтаві нагадують зрежисований спектакль з депутатами-акторами. Позачергова сесія облради, що відбулася 23.03.2016 р., не була винятком. Швидко проголосувавши питання з дозволами на користування надрами, розпочався спектакль, кінцевою метою якого було протягненя на посаду керівника «Полтавафарм» депутата Валерія Прядка.

Зрозумівши, що протизаконне призначення на цю посаду «дипломованого хабарника» Майбороди провалилося, увечері перед сесією почалась підготовка до цього спектаклю. Задля збереження наміченого, голова Полтавської облради Біленький виразив бажання замінити його на іншу «свою людину». І дивним чином, цією людиною виявився не однопартієць, а представник іншої політсили.

Та на мою думку, це не випадковість. Ще раніше ходили чутки про квотне розділення сфер впливу на комунальні підприємства по партійних квотах. Таким чином, віддавши «простолюдинам» «Полтавафарм», голова облради разом з БПП, отримали постійних союзників на подальших голосуваннях за долі інших комунальних підприємств (на черзі водоканал).

Також Біленькому дуже потрібні союзники на тлі зростаючого невдоволення депутатів з приводу його діяльності, що постійно суперечить законодавству. Наслідком такої діяльності і стало нинішнє становище підприємства, коли намагалися «через коліно» зламати колектив та громадськість.

Союзників голова облради собі обрав таких же, як і сам! Навіть при голосуванні на сесії, Валерій Прядко декілька разів порушив законодавство. По-перше, Прядко не повідомив про «конфлікт інтересів», який полягає в тому що він є керівником приватної структури, що потенційно являється конкурентом комунального підприємства, а також постачає ліки на «Полтавафарм» (за 2915 рік на 8 млн. грн. Що становило 3% від валового продукту.) Гадаю, що саме в цьому і ховається така жага до цієї посади! Через неї з’являється можливість збільшити товарообіг зі своєю компанією, що порушує принцип чесної конкуренції. Думаю, мало хто повірить в байку Прядка про звільнення з роботи (він курирував 5 областей в приватній компанії) заради «Полтавафарму». До того ж ця заява прозвучала від Прядка, коли він не зміг відповісти на питання журналістів, на яку заробітну плату він іде. До речі, його попередник Майборода був таким же «альтруїстом» і на зарплатню в 11 тис. грн., проживав в готелі, вартістю 1000 грн. на день , а щовихідні катався додому на Київ. Щастить же цьому підприємству з альтруїстами. Чомусь таких не знаходиться на бюджетні підприємства.

Прядко проголосував за постанову, якою його призначали на посаду. Мова йде про той самий «конфлікт інтересів» (за законом Прядко мав повідомити про наявність конфлікт і не брати участь у голосуванні.

Отже повернемося до сценарію в облраді: розуміючи, що прийдеться вчергове переступати закон для досягнення мети, було прибрано пряму трансляцію, щоби не зафіксувати всіх порушень! І наш «незалежний» директор ОДТРК «Лтава» Євген Лопушинський старанно виконав команду, не встановивши камеру. Наступним кроком була спроба зірвати сесію, випустивши на трибуну депутата-шизофреника з міськради. Розрахунок був простим: зірвати сесію і таким чином залишити Майбороду на посаді, звинувативши у цьомуактивістів. Або перевести сесію у закритий режим. Слід зауважити що весь цей час Прядко по-одному «обробляв» депутатів з метою вмовити проголосувати за кандидатку Валерія.

Але задум не вийшов і, зрозумівши, що голосів не вистачає, Біленький у паніці заявив що голова фракції «Укроп» Сергій Соловей попросив його про перерву! Цікаво було дивитись на здивовані очі Солов`я! Біленькому навіть тут не вистачило духу визнати свою ініціативу! Пообіцявши вибачитись, Біленький зробив це лише після другого нагадування!

Отже, в дію вступила друга «заготовка»: суть її полягала в тому, що на голосування винесли питання 2 в 1! Притому одне залежало від іншого! Розрахунку, мабуть, тільки в дитсадку могли не побачити! В мене постає питання: у нас депутатів за дурнів тримають? Може, час депутатам «з підгузків вилазити» та думати головою? Як може не ображати таке ставлення?

Суть «афери» полягала втому, що надали вибір без вибору! Тобто, якби депутати не підтримали Прядка на посаду, то автоматом не підтримали б і відставку Майбороди. І навпаки, проголосувавши за відставку Майбороди, автоматом проголосували за призначення В. Прядка (що і сталося ). Я вже не говорю про ігнорування пропозиції депутата про розділення цього питання на два голосування. Вже вчергове нехтується пропозиція депутата! Це вже взято за правило?

Нам почали видавати звільнення Майбороди як досягнення, замовчуючи причини та методи появи цієї особи! Біленький і компанія нав’язують думку, що нинішнє прийняте рішення - це щось таке, із розряду геніяльного. Але достатньо заглянути в You Tube і ми побачимо що саме Валерій Прядко водив Майбороду телеканалами і намагався «відбілити» його в очах телеглядачів! З цього можна зробити висновок, що вони гравці однієї команди і ця заміна не змінить цілей. А втім, скоро побачимо…

Висновок тут один: або депутати згадають про обіцянки своїм виборцям та зупинять цей правовий безлад, або так і залишаться ляльками-маріонетками в руках «ляльководів»! Чи цього чекали від них виборці?

Олександр Лещенко 

Коментарі