•  

«Він називав себе Лаврентій Павлович…»

4220
«Він називав себе Лаврентій Павлович…»

«Нещодавно по телебаченню показували сюжет із засідання суду, де розглядалася справа міського голови Олександра Мамая щодо корупції. Обличчя його нового адвоката мені, як колишньому міліціонеру,  здалося знайомим. Чи не  Ковжога це, колишній начальник  карного розшуку, який нині очолює якесь антикорупційне бюро? Якщо так, то це дійсно дивно – борець з корупцією захищає людину, яку саме за корупційні діяння й судять! До чого ми докотилися?» -- таке написав у листі до «Останнього Бастіона» полтавець С.Покотило.

 

Давайте спробуємо розібратися…

Справді під час другого судового засідання у Жовтневому райсуді Полтави (на перше Мамай, як відомо, не прибув) в якості його адвоката виступав Олександр Ковжога.

Тільки очолює він не «якесь антикорупційне бюро», а є головою громадської  організації «Всеукраїнська спеціальна колегія по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю» в Полтавській області.  

Не якась  там «спілка» чи «бюро», а колегія! Така назва в «іменах» сучасних українських установ, до речі, зустрічається вкрай рідко. Є лише «колегія адвокатів», «колегія суддів», «редакційна колегія»… Мається на увазі, що тут люди вирішують усе колегіально. Винятком могла слугувати хіба що печально відома… колегія ОГПУ. Утім «наша» колегія відійшла по своїй суті від сталінської не так далеко, адже кістяк її, як виявилося, якраз і складають колишні «менти і кагебісти». «Це тільки вони й могли придумати таку назву!»  – просвітив нас київський політтехнолог Микола Литовченко, до якого «ОБ» звернувся в якості консультанта.

-До речі, ні про яку колегіальність у цій організації не йдеться, - каже пан Микола. – Це доволі  чітка структура, вибудувана за зразком міліцейського управління, про що свідчать і її структурні підрозділи:

 

Центральний апарат

Управління координації та роботи з регіонами

Управління запобігання корупції та аналітично-моніторингової роботи

Управління з питань міжнародних відносин

Апарат Голови Колегії

Відділ внутрішньої безпеки

Секретаріат Колегії

 

-Бачте, що тут є навіть відділ внутрішньої безпеки, - додає М.Литовченко. – До речі, очолює його генерал-майор, колишній начальник відповідного управління СБУ Юрій Семенов. На посадах керівників інших управлінь і відділів теж здебільшого відставні генерали, такі як Олег Ховронюк, Михайло Копка та інші. Щоправда, керує ними колишній… міліційний підполковник Юрій Лавренюк. До речі, нині він «балотується» на посаду начальника Чернівецького УМВС, де свого часу працював оперуповноваженим. Ну, одне слово, персонажі там дуже цікаві. Маючи добрі зв’язки у правоохоронних і судових інстанціях, знаючи «всі входи і виходи», ці люди й справді можуть вирішувати надскладні процесуальні справи, які рядовому адвокату явно не по зубах. Тому я завжди з настороженістю ставлюсь до того, коли, приміром,  колишній міліціонер сам іде в адвокати, захищаючи нерідко тих, кого сам ще вчора «ловив». Причому цим людям набагато легше, ніж «простим» адвокатам, оскільки,  маючи добрі зв’язки в міліції, вони зазвичай намагаються розвалити ту чи іншу справу ще до суду…

Але повернемося до Ковжоги. Він теж хоче очолити обласне управління МВС у Полтавській області, фігуруючи серед «самовисуванців». Ковжога колись тривалий час працював у міліції і дослужився до  заступника начальника міського управління МВС-начальника кримінальної міліції. Щоправда, свого часу його (разом з начальником управління) звідти випер тодішній начальник УМВС Михайло Вершняк. Лише після відставки останнього Ковжога зумів через суд відновитися на посаді уже за часів керівництва обласним УМВС Михайла Цимбалюка. Однак у міліції не затримався і подався на «адвокатські хліби», чи то пак «очолив колегію». Принагідно згадати, що у замах Ковжоги ходить ще один новоспечений адвокат – Сергій Шевяков, який ще не так давно очолював… управління Державної виконавчої служби у Полтавській області. Є й інші цікаві люди, колишні посади яких засвідчують, що з такими зв’язками можна й справді гори звернути… Юридично-процесуальні!

До того ж раптом що – Всеукраїнська колегія такий ґвалт підніме!.. У тому числі й у пресі. Бо серед радників голови «київської» колегії не так давно з’явився й Микола Поліщук, який не так давно очолював управління по зв’язках з громадськістю Міністерства внутрішніх справ України, тож «вхожий» у будь-яку редакцію. Невипадково останнім часом він весь час мелькає як експерт на центральних телеканалах.

Але знову про нашого героя…

Полтавський адвокат Сергій П. (свого прізвища з відомих причин він просив не називати) стверджує, що свого часу йому доводилося захищати колишніх «підопічних» колишнього міліціонера, які скаржились, що той практикував у своїй роботі, м’яко кажучи,  «недозволені методи» (можна здогадуватися які, згадавши  реакцію генерала Вершняка). «Кажуть, що навіть називав себе… Лаврентієм Павловичем, маючи на увазі, певне, не лише наявність окремих зовнішніх ознак», --свідчить адвокат.

В народу кажуть: скажи, хто твій друг і я скажу, хто ти! Знаючи Мамая,  можна уявити, кого він вибрав і в захисники…

 

Валерій АВРАМЕНКО.   

Коментарі