•  

«Онищенка на нари» - полтавські студенти вимагали звільнення ректора ПНТУ

3960
  • apps/f122de6cfc014586b1ea7cec39e01b44.JPG
  • /media/cache/87/d3/87d3d25167ddf302bf6d54b9952d1552.jpg


Студенти та викладачі ПНТУ ім. Ю.Кондратюка дотримались своє обіцянки і вийшли на протестний мітинг недовіри до ректора навчального закладу Володимира Олександровича Онищенка. Акція зібрала близько сотні небайдужих студентів, викладачів, громадських активістів та звичайних містян.

Резонанс навколо звільнення дванадцятьох викладачів архітектурного факультету набрав всеукраїнського масштабу. На мітинг, влаштований студентами і викладачами ВИШу крім представників місцевих ЗМІ приїхали і журналісти з Києва. Головна мета протестної ходи – домогтися звільнення ректора і визнати його дії, та дії його соратників, стосовно викладачів архітектурного факультету неправомірними.

За словами Нато Мікеладзе, викладача технічного університету, у неї та її колег немає жодної впевненості в завтрашньому дні, адже менше чім за півтора року роботи на кафедрі образотворчого мистецтва їй довелося написати близько шести заяв ректору про прийняття на роботу, всі вони залишалися без відповіді. Найбільших утисків зазнали саме молоді спеціалісти, які не побоялися відкрито висловлювати ректору своє невдоволення діями керівництва університету і незаконним звільненням викладачів.

Маргарита Антонець, одна з звільнених викладачів розповідає, що з викладачами щороку укладають усні трудові договори і не бажають укладати повноцінні контракти. А конкурс про заміщення вакантних посад на факультеті, який мав відбутися в кінці 2014 року переноситься на невизначений термін. До того ж, яким чином буде відбуватися цей конкурс і головне коли, достеменно невідомо. Адже немає жодного офіційного документу, який би регламентував умови проведення обрання викладачів на факультет.

Протестна хода від Монументу Слави під акомпанемент «Воїнів добра» і в супроводі міліції вирушала до приміщення міської прокуратури. На зустріч до мітингувальників вийшов заступник прокурора Руслан Кривоніс. Ініціативну групу в складі чотирьох викладачів Маргарити Антонець, Нато Мікеладзе Святослава Келим-Золотайка, Марини Герасименко та представників ЗМІ він запросив до розмови. Прокурор взяв до уваги офіційне звернення викладачів, але сказав, що повноваження установи значно обмежені і рішення про звільнення з роботи можна оскаржити лише в суді. Тому він порадив, без зволікань звертатися до суду і до департаменту освіти і науки України в Полтавській області. Інші ж претензії викладачів до діяльності ректора пообіцяв перевірити в 30-ти денний термін, проте будь-яких гарантій не дав, посилаючись на те , що згідно нового закону «Про прокуратуру» їх відомство не має таких повноважень.

Студентка 3 курсу архітектурного факультету Альона говорить, що їм не байдуже, хто в них буде викладати, а звільняючи 12 молодих викладачів, ректор убиває не тільки «молоду кров» факультету, а й сам факультет в цілому.

Далі мітинг вирушив до центрального корпусу технічного університету, де на них вже чекала група бійців з приватної охоронної фірми і зачинені на всі замки ворота. Під натиском активістів хвіртку відчинили, проте впускали лише по перепусткам. Дива не сталося, ніхто з керівництва університету до протестувальників не вийшов і їм не залишилось нічого іншого, як передати ректору резолюцію, яку офіційно зареєстрували в секретаріаті. На цьому студенти і викладачі не збираються зупинятися і якщо ректор не прийме до уваги їх вимоги готові вийти на наступну акцію протесту уже під стінами ОДА.

Марина Левчук

Коментарі