•  

ООН допоможе консолідувати землі Полтавщини

440
ООН допоможе консолідувати землі Полтавщини

Представники Держгеокадастру та місії продовольчої й сільськогосподарської організації ООН ФАО (Food and Agriculture Organization FAO) провели навчальний семінар, на якому презентували найкращі світові практики запровадження добровільної консолідації земель.

Проект, який реалізують в Україні, передбачає відпрацювання процедур консолідації земель на прикладі експериментальних районів у Київській та Херсонській областях. Таку ж ініціативу збираються впровадити на Полтавщині. На базі цього дослідження буде розроблено детальний проект концептуальної записки для подальшого фінансування донорами повномасштабного пілотного проекту з земельної консолідації.

Подібний досвід мають чимало країн Європи. Серед них – Албанія, Вірменія, Боснія i Герцеговина, Македонія, Молдова, Литва, Сербія та Туреччина.

Довідково: Добровільна консолідація земель – ефективний інструмент для зменшення фрагментації земель i реалізації програм розвитку під керівництвом сільських громад. Формування чітких протоколів консолідації сформує принципово новий формат земельних відносин в Україні.

Відділ моніторингу

Коментарі