•  

“Оптимізація” по-полтавськи: скоротили більшу частину працівників обласної ТРК

330

У той час, коли заявлений бюджет Суспільного телебачення сягнув 1,5 мільярда гривень або 55 млн доларів, стан справ у регіонах каже про зворотнє: компанія начебто виживає у режимі жорсткої економії. Ситуація у більшості обласних центрів ідентична: понад половину штату скорочують, землю та нерухомість, як правило, у самому серці міста – звільняють, а обсяг місцевих програм зменшують.

Про реалії Суспільного мовлення в регіонах інформує портал «Стопкор».

В Полтаві історія має свою особливу специфіку. Тут регіональним менеджером став Євгеній Сердюк. До цього він працював на телеканалі «Еспресо», наближеному до міністра МВС Арсена Авакова – через ТОВ «Астра Фінанс». Телеканалом володіють Інна Авакова, Лариса Княжицька та Арсеній Яценюк. До речі, з паном Аваковим пов'язують і голову правління Суспільного ТБ Зураба Аласанію.

І перше, що почав робити новий очільник – це брехати. В інтерв'ю «Громадському Полтава» він заявив наступне: «Щодо скорочень. Ніяких скорочень не очікується. 183 людини і далі будуть працювати і ніхто не піде. Ні, ну якщо вони захочуть піти… але я не хочу, щоб вони йшли».

Насправді ж усе сталося навпаки. «В останній робочий день, це було 29 грудня, якщо я не помиляюсь, наша профспілка отримала із Києва наказ, підписаний першим заступником правління ПАТ НСТУ, паном Лієвим, про оптимізацію, тобто масові скорочення. На той час у нас працювало 174 людини, то вивільненню підлягали 104 особи», – згадує Олена Вахницька, яка працювала старшим редактором на Полтавській обласній ТРК.

Слід згадати і про численні порушення, коли повідомлення про майбутнє скорочення вручалося єдиному годувальнику сім’ї, працівникові-інваліду чи обом із подружжя, на утриманні яких є малолітні діти, що суперечить чинному законодавству. Процес реформування та відбору тих, хто залишиться, відбувався непрозоро, тишком-нишком від більшої частини працівників, за принципом лояльності до нового керівництва. Зазначимо, що про професійні якості знову не йшлося.

Посилання на джерело: http://stopcor.org/optimizatsiya-po-poltavski-s...

Коментарі