•  

Оренда житла в багатьох містах України забирає до 80% зарплати

330
Оренда житла в багатьох містах України забирає до 80% зарплати

Орендарі житла у великих містах України щомісяця віддають за квартиру до 80% від зарплати.

Мешканка Одеси Ольга Китик разом з сестрою орендує «двушку» за 10 тисяч гривень, – повідомляє facenews.ua.

«Навіть половина вартості оренди – це 60% моєї зарплати», – розповіла вона.

У Львові молода сім’я знімає двокімнатну квартиру без євроремонту і з голими стінами за 4950 грн в місяць. Подружжя каже, що «це ще недорого», адже в центрі ціни на житло ще вищі.

«Більшість ріелторів нам говорили: ціни зросли через те, що стало багато айтішників у Львові. Попит на якісне житло виріс, тому ціни в принципі на квартири в принципі високі», – розповідає Олена.

У Львові та Одесі українці змушені віддавати більше 80% місячного заробітку за оренду житла. У той же час в Угорщині, Словаччині чи Польщі оренда коштуватиме менше половини місячної зарплати.

Італійцю Едуардо де Сільва, який живе в центрі Брюсселя, квартира обходиться в 550 євро, або майже в 20 тисяч гривень. Це лише третина його доходу. У його апартаментах дві спальні, ванна, кухня і вітальня під дахом.

Серед європейських країн найдешевше знімати житло в Люксембурзі. Олена живе в невеликому містечку Леделанж. Вартість оренди квартири – 1500 євро на місяць, тобто 30% доходів сім’ї.

Крім того, в Україні не вигідно купувати квартиру в іпотеку. Так, необхідно мінімум $ 7 тис. На перший внесок. Якщо відкладати по $ 100, потрібно 70 місяців. Таким чином, збирати на те, щоб взяти однокімнатну квартиру в іпотеку, доведеться шість років. З мінімальною зарплатою відкладати доведеться все життя.

Коментарі