•  

Останній Бастіон продовжує викривати корупційні прояви на Полтавщині

1430
Останній Бастіон продовжує викривати корупційні прояви на Полтавщині

Цього разу мова піде про «Берег Свободи», що знаходиться у Ковалівці. Щоб розібратися в ситуації ми звернулись до однієї з місцевих мешканців Моргуль Оксани Олександрівни. За її словами, земельна ділянка «Берег Свободи» була передана незаконно з порушенням чинного законодавства, в результаті чого Ковалівській сільській раді було завдано збитків майже у третину мільйона гривень.

««Берег Свободи» був оформлений по соціальній угоді, що заперечує будь-якому законодавству. Сьогодні територія ділянки складає 6 гектарів землі. Ми звертались стосовно цього в прокуратуру, але там це питання проігнорували і тихенько зам'яли. Справа в тому, що окрім очевидних правопорушень у вигляді плати за вхід по святам (до речі, кожного разу сума різна) на території «Берега Свободи» знаходяться й будівлі комерційного призначення: бар та інше.

Згідно соціальній угоді вони за землю нічого не сплатили, а згідно статті 124 ЗКУ (Порядок передачі земельних ділянок в оренду), якщо ти хочеш взяти в оренду земельну ділянку, то ти мусиш провести аукціон. Але цього зроблено не було, в результаті чого не була сплачена орендна плата. До речі, ціна оренди подібної ділянки, якщо взяти нормативно грошову , експертну оцінку та вирахувати відсотки – то ціна питання сягне десь приблизно від 300 000 тисяч гривень», - зазначає Моргуль Оксана.

За її словами, сьогоднішній нардеп, а тоді голова Ковалівської сільради, заключив угоду, нібито на благо тамошніх мешканців, але про яке «благо мешканців» можна вести розмову, коли там постійно проводиться комерційна діяльність. Хочеш зняти курінь на відпочинок? 200 гривень. Є бажання взяти мангал? Легко, але заплати гроші. Безкоштовно можна лише прийти і у річці Коломак скупатись.

Враховуючи численні порушення та зловживання службовим становищем особами Ковалівської сільради представники ГО «Останній Бастіон» звернулися до прокурора Полтавської області Закорецького О.В. і до виконуючого обов’язки начальника Головного управління Держземагентства у Полтавській області Шарому Г.І. з проханням провести перевірку за даним фактом і повідомити про її результати.

Коментарі