•  

«Останній Бастіон» вітає жінок з 8 березня

220
«Останній Бастіон» вітає жінок з 8 березня

Доля української жінки в історії України особлива. Навіть у мові давнє слово «дружина» яскраво засвідчує особливий стан нашої жінки, яка є другом свого чоловіка, тоді як загальнослов’янське «жена» означає тільки «рождающая». Тож коли на полях боїв гинули чоловіки, жінки не лише берегли ментальність народу, але й самі зі зброєю в руках ставали на захист рідного краю. Від найдавніших часів українська жінка стоїть пліч-о-пліч з чоловіком у боротьбі із зайдами.

Згадаймо княгиню Ольгу, яка по смерті чоловіка приборкала деревлян і розумно правила державою, налагоджуючи дипломатичні зв’язки з двома наймогутнішими державами тодішнього світу – Візантією і Німеччиною. Залишилася в історії і мудра королева Анна-Ярославна, дочка Ярослава Мудрого, яка правила Францією за свого малолітнього сина – Пилипа. За часів царської Росії було багато жінок-героїнь, як от Марія Ветова, що спалила себе в Петербурзькій тюрмі, правнучка останнього українського гетьмана Кирила Розумовського Софія Перовська – страчена разом з друзями-народовольцями. Жінки-матері завжди стояли на висоті розуміння інтересів України. Це й проста козачказ-під Козельця на Чернігівщині – Розумиха – мати останнього українського гетьмана Кирила Розумовського, яка, потрапивши до імператорського двору, зуміла триматися гідно й тактовно. Це і дружина славетного кошового отамана Запорізької Січі Івана Сірка. Головне призначення жінки – продовження роду, виконання найвищої божественної місії на землі. Але, коли на карту ставало питання життя або смерті, поряд з чоловіками була українська жінка-козачка. За давнім звичаєм дівчина навіть могла врятувати козака від смертної кари, якщо погоджувалася вийти за нього заміж. А скільки українських жінок-героїнь прославилися своїми подвигами на фронтах Другої світової війни, ратним трудом в тилу і на відбудові країни після воєнної розрухи! І в нинішній складний для Укра їни час вони, як і завжди, ідуть попереду: чим можуть допомагають нашим воякам на Сході країни, а часто-густо й самі беруть до рук зброю, стаючи на захист рідної землі від новітніх зайд. Жінки пояснюють, що логіка, через яку пішли на фронт, напрочуд проста: коли в твою хату лізе вбивця чи грабіжник, то не варто зважати чоловік ти чи жінка – мусиш захищатися. Так само і на війні. Кожна з них – жінка, але за силою духу і рівнем професіоналізму вони інколи перевершують і будь-кого з чоловіків. Така вона наша Берегиня – українська жінка!

Ми, чоловіки, від щирого серця вітаємо усіх полтавок з Міжнародним жіночим днем! У цей світлий день прийміть нашу безмежну шану і найщиріші вітання. Дякуємо вам, матері і сестри, дружини і доньки за віру і надію, за те, що ніколи не стомлюєтеся виглядати нас із далекої дороги. За безмежну, як море, любов, що є для нас одвічним життєвим оберегом. Нехай Господь пошле вам міцного здоров’я, благополуччя і багато щасливих літ життя! Поки ви з нами – ми непереможні та сильні!

«Останній Бастіон».

Коментарі