•  

Пам’ятник комсомольцям під Полтавою поліг на третій день бою

1980
Пам’ятник комсомольцям під Полтавою поліг на третій день бою

Щоб завалити стелу 60-х років минулого сторіччя комунальникам Кобеляк знадобився арсенал важкої техніки і три дні тяжкої праці.

Демонтаж монументального радянського символу викликав в маленького містечка великі труднощі: довелося мобілізувати всі наявні сили комунальних служб.

Сам пам’ятник завалили ще під час революції гідності. Комунальники спочатку планували просто збити залишок стели відбійним молотком, але вона виявилася надто міцною.

За словами директора КП «Водоканал» Івана Дяченка, працівники підприємства розкопали прилеглу до цієї споруди територію і виявили монолітний фундамент не менше 1,5 метра вглиб землі. Це й не дивно, позаяк колишня бетонна стела сягала у висоту близько 8 метрів. Тож зламати її вдалося лише за допомогою двох потужних тракторів «Т-150» та екскаватора.

Врешті бетонну глибу вагою 5 тонн автокраном повантажили на самоскид та вивезли на звалище. Про це повідомили в Кобеляцькій міській раді.

Наразі комунальники терміново впорядковують прилеглу територію: працівники «Міської сервісної служби» облаштовують міську новорічну ялинку.

Кондратенко Максим

Коментарі