•  

Паперові перепустки для перетину лінії розмежування АТО скасовані

220
Паперові перепустки для перетину лінії розмежування АТО скасовані

Набув чинності новий тимчасовий порядок контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів і вантажів вздовж лінії зіткнення у межах Донецької та Луганської областей.

Про це у середу інформує прес-служба СБУ.

Зазначається, що до порядку було внесено близько чотирьох десятків правок, які дозволять спростити систему отримання дозволу на перетин лінії зіткнення.

Зокрема скасовуються паперові перепустки для перетину лінії розмежування в зоні АТО.

"Відмова від паперових перепусток дає гарантії, що ніякий чиновник не зможе нажитися на простих людях. Достатньо направити інформацію електронною поштою, отримати підтвердження про її опрацювання та повідомлення про дозвіл. За таких умов громадянину буде достатньо мати при собі документ, що посвідчує особу, і ніяких додаткових папірців – все безкоштовно", - зазначено в повідомленні.
Документи можна як і раніше подавати в пункти прийому або на КПВВ, відправляти звичайною поштою або посилати скан-копії на електронні адреси відповідних груп

Юрист Схід-СОС Левон Азізян роз'яснює суть змін, вказуючи, як на позитивні сторони змін, так і на ті, які вимагають змін у подальшому.

Забороняється перетин лінії зіткнення громадським пасажирським транспортом, за винятком нерегулярних перевезень окремих організованих груп людей (біженців, дітей для оздоровлення та відпочинку і т.д.), за наявності відповідного дозволу.

У разі закриття КПВВ в одному з секторів, можна проїхати по іншому сектору.

Встановлюється час роботи КПВВ. КПВВ функціонують без вихідних, цілодобово, контрольно-перевірочні і пропускні заходи здійснюються в літній період з 6:00 до 20:00, в зимовий - з 8:00 до 17:00, в осінній та весняний періоди - з 7:00 до 18 : 30, або в інший час, встановлений за окремим рішенням керівника АТО.

Дозволяється вивезення особистих речей, з ознаками користування, призначених для облаштування житла внутрішньо переміщеними особами, а саме: меблі, посуд, кухонне приладдя, постільна білизна та постільна білизна, книги, зошити, канцелярське приладдя, килими, картини, світильники, інструменти, дитячі іграшки і тому подібне.

Коментарі