•  

Патріарх Філарет у Різдво побажав Україні миру

110
Патріарх Філарет у Різдво побажав Україні миру

Святійший патріарх Філарет привітав український народ з Різдвом Христовим.

Про це повідомили в прес-службі УПЦ КП.

Філарет підкреслив, що в даний час у нього є одне бажання - щоб в Україні утвердився мир.

«Прагнення до миру не заперечує рішучості захищати свою землю, свою Батьківщину від чужинців і своїх внутрішніх ворогів. У різдвяні дні, коли небесне благовістя про мир по-особливому сприймається серцем, коли ангельська пісня про благовоління Боже до людей переможний лунає в наших храмах і слова "з нами Бог" наповнюють радістю наші душі, - помолимося Господу - щоб Він дарував нам перемогу над видимими і невидимими ворогами і мир в Україні і в усьому світі», - сказав Філарет.

Він привітав з великим святом Різдва Христового і Новим роком всю українську паству Київського патріархату, братів і сестер Московського патріархату, всіх християн України, а також українців в Америці і Канаді, в Європі, Азії та Австралії і по всьому світу.

Святіший також привітав президента України Петра Порошенка, уряд, Верховну раду, українські Збройні сили, добровольчі батальйони, які захищають українську землю на Донбасі, і весь український народ.

Сьогодні весь православний світ, який живе за Юліанським календарем, відзначає надвечір'я Різдва Христового або Святвечір.

Увечері, в храмах почнуться урочисті богослужіння, що нагадують про велику подію, з якої почався відлік нової ери.

Різдвяні колядки починають співати після закінчення всеношної служби, що збігається з часом появи перших зірок.

Напередодні свята Різдва Христового Свята Церква встановила суворий піст.

Існує благочестивий звичай не їсти в цей день до появи першої зірки, яка символізує Віфлеємську зірку. У цей вечір хрещеники відвідують своїх хресних і носять їм кутю.

На столі має бути 12 пісних страв на честь 12-ти апостолів.

Коментарі