•  

ПЕНТАГОН виклав нову військову стратегію США, оголосивши Росію загрозою для Америки

110
ПЕНТАГОН виклав нову військову стратегію США, оголосивши Росію загрозою для Америки

Начальник Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Мартін Демпсі розповів про американську військову стратегію США на 2015 рік, де загрозами безпеці названі ревізіоністські держави - Червона Росія, Іран, Червоний Китай і Червона Корея.

Зазначимо, що згідно теорії переходу сили (Power transition theory) про циклічну природу війн, створену професором Мічиганського університету Абрамо Фімо Кеннетом Органскім (Abramo Fimo Kenneth Organski, 1923-1998) і спочатку опубліковану в його підручнику "Світова політика" (World Politics) в 1958 році, світ ділиться на 2 частини: держави зі статус-кво (status quo states), що прагнуть зберегти наявний порядок і систему та ревізіоністські держави (revisionist states), що не задоволені своїм місцем у міжнародній системі як у політичній, так і в економічній галузі.

До першої групи відносяться Америка, Англія, Франція, Японія та ін., А до ревізіоністів - Червона Корея, Іран, Червона Росія та ін. Метою теорії цієї науки є дослідити циклічний характер воїн і як перехід мощі в сенсі державної політики (machtpolitik) впливає на виникнення цих воїн .

«Хоча Росія і внесла свій внесок у боротьбу з наркотиками і тероризмом, вона не раз демонструвала неповагу до суверенітету сусідніх країн і готовність застосувати силу для досягнення своїх цілей», - сказано в документі.

«Росія неодноразово демонструвала, що не поважає суверенітет своїх сусідів, - йдеться в стратегії. - Військові дії Росії підривають регіональну безпеку як безпосередньо, так і за допомогою маріонеткових сил».

Також у тексті прямо згадується техніка гібридної війни в контексті російської анексії Криму. Росія підриває регіональну безпеку безпосередньо і через треті сили.

«Ці кроки порушують численні домовленості, що підписала Росія і в яких вона зобов'язалася діяти відповідно до міжнародних норм, включно зі "Статутом ООН", "Гельсінськими угодами", "Основоположним актом Росії - НАТО ","Будапештським меморандумом " і " Договором про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності », - йдеться в документі.

Генерал зазначив, що не може з точністю передбачити, звідки може з'явитися наступна загроза Сполученим Штатам і інтересам країни, але він знає, що це відбудеться куди швидше, ніж можна собі уявляти, і американські збройні сили повинні бути до цього готові.

«Глобалізація, поширення технологій і демографічні зміни ведуть до стрімких змін, коли державні суб'єкти і транс-регіональні мережі кидають виклик порядку і стабільності.

У стратегії йдеться, що застосування військової сили проти традиційних загроз, що виходять від держав істотно відрізняється від використання такої сили проти недержавних суб'єктів. Також наголошується, що найбільш вірогідні сценарії затяжних кампаній, а не коротких, інтенсивних боїв.

У документі зазначено, що збройні сили США також повинні бути готові, щоб протистояти ревізіоністським державам, таким як Росія, яка кидає виклик міжнародним нормам, а також радикальним організаціям, подібним ісламської держави.

Але Росія - не єдина країна, що викликає заклопотаність, про яку йдеться в стратегії. Перераховано також Іран з його ядерною програмою і спонсорством «терористичних груп у регіоні та активністю в Сирії, Іраку, Ємені та Лівані» і Червона Корея, де розробляють ядерну зброю і будують ракети, здатні досягти Сполучених Штатів.

Китай винесено в іншій розряд, проте і його дії можуть нести загрозу США, зазначено в стратегії, яка, в той же час, заохочує Китай «стати партнером заради більшої міжнародної безпеки».

В той же час, дії Пекіна в Південно-Китайському морі викликають тривогу. Збройні сили США «повинні забезпечити повний спектр військових можливостей, що стосуються і ревізіоністських держав і екстремістські груп, - написано в стратегії. - Результатом нездатності зробити це, стане більший ризик для нашої країни і міжнародного порядку».

При цьому в документі підкреслюється, що ні Червона Росія, ні Червоний Китай, ні Червона Корея, ні Іран не становлять прямої військової загрози США і їх союзникам, однак їхні дії викликають серйозне занепокоєння.

Коментарі