•  

​Перед тим, як отруїти Литвиненка, ФСБ протестувала полоній-210 на полоненому чеченців

3080
​Перед тим, як отруїти Литвиненка, ФСБ протестувала полоній-210 на полоненому чеченців

За свідченням експерта Нормана Домбі, заслуженого професора теоретичної фізики в Університеті Сассекса, що виступив у середу на слуханнях у Лондоні по справі про вбивство Путіним колишнього підполковника ФСБ Литвиненко, радіоактивний полоній-210, яким був смертельно отруєний Литвиненко, міг бути вироблений тільки в Росії.

За його свідченням, російське підприємство «Авангард» у місті Саров – єдине місце в усьому світі, де досі виробляють полоній в промислових масштабах.

«На мою думку, отруєння організувала російська державу або її агенти», - заявив Домбі.

Норман Домбі пояснив, що мова йде про декілька стадій виробництва отруйної речовини, кожну з яких складно повторити в кустарних умовах.

Спочатку, за словами Домбі, на ядерному реакторі «Маяк» на Уралі отримують радіоактивний вісмут, потім вісмут доставляють на «Авангард», де з нього виробляють полоній у вигляді металу. Але потрібно ще одна серйозна стадія - перетворення полонію в розчинний порошок, який чекісти Луговий і Ковтун змогли без перешкод привезти в Лондон.

За свідченням вченого, отруйну дію полонію могло бути протестовано російськими лікарями у в'язниці. Як писали російські ЗМІ в 2004 році, у в'язниці за загадкових обставин помер чеченський командир Лечи Ісламов, кинутий в чекістську катівню на 9 років.

Його запросили до начальника тюрми «на чай». Ісламов швидко відчув себе погано, у нього почало випадати волосся, відмовляти органи, а число білих тілець у крові впав до нуля.

Всі ці симптоми схожі на випадок Литвиненко. Ісламов помер через кілька днів після отруєння. Чекістська влада заявили тоді, що він помер від «хронічного захворювання», якого, за свідченням родичів, у Ісламова ніколи не було.

Період напіврозпаду полонію-210 складає всього 138 днів, тому речовина повинні була бути виготовлена безпосередньо перед отруєнням Литвиненка, вказав Домбі.

Олександру Литвиненку підсипали в чай смертельну дозу полонію-210 кілери ФСБ Андрій Луговий і Дмитро Ковтун 1 листопада 2006 під час зустрічі в лондонському готелі «Міленіум».

Відділ моніторингу

Коментарі