•  

«Перехожий» Василь Симоненко

1320
«Перехожий» Василь Симоненко

14 березня в Полтавському літературно-меморіальному музеї імені В. Г. Короленка молодіжний театр «Т.АКТ» презентував поетично-біографічний ескіз пам’яті видатного полтавця, поета-шістдесятника, Василя Симоненка.

Як наголошують актори, це не вистава в традиційному її розумінні, і не звичайний літературний вечір. Авторський ескіз – це мазки з історії життя поета, нариси його почуттів і переживань. Режисер та головний постановник, Єлена Суптеля, не стала дотримуватися хронологічного принципу: події на сцені розгорталися в зворотній послідовності, що дозволило глядачам краще відчути настрої та думки Василя Симоненка. Театралам вдалося передати «дух доби», ту залізну руку радянського тоталітаризму, яка нависла над усіма митцями, котрі не погоджувалися з установленою ідеологією. Відмінна гра акторів розкрила основний задум режисера, що й зробило той успіх, із яким молоді актори презентували ескіз-присвяту.

«Останній Бастіон» взяв інтерв’ю в Романа Могилата, актора молодіжного театру «Т.АКТ», який сьогодні грав Миколу Сома (кращого друга В. Симоненка).

ОБ: Романе, розкажи, що це – біографічний ескіз? Що очікує на глядача?

РМ: Це проект, в основі якого авторський сценарій Єлени Суптелі, про життя-спалах Василя Симоненка. Події у виставі будуть розгортатися з кінця, тобто від останніх днів життя поета. Ми побачимо відомого шістдесятника в його оточенні. З’являтимуться близькі йому друзі та запеклі вороги: Алла Горська, подруга Симоненка, також Микола Сом, із ворогів будуть представлені КДБісти.

ОБ: Чому ескіз присвячений саме Василеві Симоненку, адже є інші визначні постаті серед покоління «Шістдесятників»?

РМ: Бо саме в цьому році відзначається ювілей Василя Симоненка, тому ми вирішили присвятити виставу саме йому.

ОБ: Яка публіка збирається в музеї? Чи є відомі полтавчани?

РМ: Так, звісно. Ось сьогодні має прийти Тарас Духовний, на прем’єрі показу була Олександра Галадченко, акторка театру імені Гоголя зі своєю донькою, також члени управління сім’ї, молоді й спорту полтавської ради.

ОБ: Романе, вартість квитка 25 грн., куди підуть зібрані гроші?

РМ: Ці гроші після вистави ми передаємо «Батальйону небайдужих», а ті в свою чергу відправляють їх бійцям АТО.

Сергій Нагорний 

Коментарі