•  

Про підвищення вартості проїзду почали домовлятися перевізники і влада Полтавщини

4650
Про підвищення вартості проїзду почали домовлятися перевізники і влада Полтавщини

Перевізники спробували отримати дозвіл на підняття тарифів за спрощеною схемою. Не вийшло.

На скільки подорожчають квитки в міжміських автобусах сьогодні намагалися визначити перевізники, депутати обласної ради, громадськість та представники виконавчої влади області.

Кабінетні перемовини супроводжувалися пікетуванням обладміністрації «автобусниками» на вулиці.

За словами бізнесменів, витрати на перевезення пасажирів за останні місяці і навіть тижні зросли в рази, на стільки ж хочуть піднімати вартість проїзду.

Зробити це вони вимагають якомога швидше – «через форс-мажорні обставини: подорожчання пального та запчастин на 100%».

«Формальні підстави для підняття вартості тарифів дійсно існують», – погоджується в. о. директора департаменту економічного розвитку Полтавської ОДА Дмитро Орлов.

Зараз діючий тариф на приміські маршрути становить 35 копійок за пасажирокілометр. За плановими розрахунками перевізників, наразі його собівартість від 72 копійок до 1,15 гривні.

Проте по-суті, таку ціну в документах не зміг обґрунтувати жоден власник автопідприємств. Чиновники вважають – перевізники «під галас» хочуть урвати навіть більше ніж в кращі часи.

Наприклад зарплату водіям, білетерам і так далі вимагають підняти одразу аж вчетверо.

“Більшість підприємств просто зазначили, що подорожчало все. Для затвердження нового тарифу необхідні фактичні розрахунки з розшифровкою: пальне, запчастини, комунальні послуги, оренда…”, – каже Дмитро Орлов.

Позиція чиновників – суттєво зросли витрати лише на пальне та запчастини.

Результатом обговорення в результаті залишилися невдоволені всі. Перевізники демонстративно розійшлися проте пообіцяли продовжити переговори.

Тим часом фактично силові спроби підвищити вартість проїзду полтавці спостерігають уже тиждень. На одних міжміських маршрутах просто перестали пускати до автобусу, якщо не доплатити зверху тарифу – водії навіть не бояться розвішувати оголошення про це на склі. Тим часом деякі крупні міські перевізники Полтави штучно скоротили вихід свого транспорту вполовину – тиснучи цим на пасажирів.

Коментарі