•  

Перший урок у школах пройде під гаслом «Україна – єдина країна»

2870
Перший урок у школах пройде під гаслом «Україна – єдина країна»

Перший урок у школах пройде під гаслом «Україна – єдина країна». Такий вибір теми зумовлений суспільно-політичною ситуацією у країні, російською окупацією Криму та війною на сході України. Під час уроку вчителі мають демонструвати державну символіку, а також можуть оголосити хвилину мовчання для вшанування пам’яті Героїв Небесної сотні.

Про це повідомив на своєму сайті Департамент освіти і науки Полтавської облдержадміністрації.

«Основний зміст Першого уроку має бути спрямований на утвердження єдності України, нероздільності її території та народу. Важливо акцентувати увагу дітей на тому, що Крим і Донбас – це Україна, що люди, які мешкають на цих територіях, – громадяни України» - зазначили в повідомленні.

За інформацією Департаменту, вчителі мають оформити місце проведення уроку державною символікою, географічною картою України, портретами відомих українців чи афоризмами про патріотизм та боротьбу за свободу. Доцільним також вважають наявність жовто-блакитних стрічок на одязі вчителів та учнів. Крім того, вітається використання під час першого уроку національного вбрання. На думку спеціалістів Міністерства освіти і науки України, які й надали такі рекомендації, все це має сприяти глибшому сприйняттю теми.

Педагогам також рекомендують звернутися до історії становлення української державності та до подій сьогодення: проявів громадянської активності під час Помаранчевої революції 2004 року та Революції гідності, подвигу українських військових та добровольців у боротьбі із російськими бойовиками на сході України. У цей момент уроку вчителі можуть оголосити хвилину мовчання для вшанування пам’яті Героїв Небесної сотні, воїнів та інших загиблих у боротьбі за цілісність та єдність України.

Аліна Бондар

"Останній Бастіон"

Коментарі