•  

Персональна виставка Марини Герасименко

1760
Персональна виставка Марини ГерасименкоСьогодні в полтавському художньому салоні відбулася презентація виставки картин молодої художниці Марини Герасименко. Марина навчалася в ПолтНТУ імені Кондратюка і наразі це її 3 персональна виставка живопису.

Серед усіх призів і номінацій, а також виставок Марини виділиво, зокрема:

1.2009р. – Гран –прі на IV Міжнародному гончарському фестивалі в Опішному «Здвиг 2009», живописна робота «Керамосвіт».

2.2009р. – Перша персональна виставка , галерея «Щілина» м. Рівне.

3.2009р. – Друга персональна виставка , Полтавська обласна бібліотека ім. І. Котляревського.

4.2010р. – Молодіжна виставка Полтавської обласної організації НСХУ, Полтавський художній музей ім. М. Ярошенка, роботи «Портрет мами» та « Пані в чорному».

5.2011р. - Молодіжна виставка Полтавської обласної організації НСХУ, художній салон, робота « Портрет хлопчика».

6.2012 р. – Виставка присвячена ювілею Архітектурного факультету та кафедри образотворчого мистецтва, Полтавський художній музей ім. М. Ярошенка, робота «Вечір».

7.2012р. – Виставка , присвячена ювілею Миргородського керамічного технікуму, роботи «Наталка», «Водохреща», «На даху» м. Миргород.

8.2012 р. – Фестиваль «Решетилівська весна» , роботи «Портрет хлопчика», « Портрет мами».

9.2012 р. – Молодіжна виставка Полтавської обласної організації НСХУ, художній салон, роботи « Сутінки», «Ближче до ночі», «Натюрморт з бузком», «Натюрморт із соусницею», « Маки».

10.2012 р. - Всеукраїнська виставка до Дня художника, м. Київ, будинок художника, робота « Гранати».

11.2012 р. – Всеукраїнська виставка «Україно, славний край козачий», м. Черкаси, художній музей, роботи « Посвята гетьману», «Сутінки».

Певного стилю художниця ще не напрацювала, оскільки тільки починає своє становлення як митця, але й не обмежується якимось одним стилем в малюванні. Марина зазначає, що вчилася на роботах українських майстрів 20-21 ст., зокрема їй імпонує творчість Кричевського, Яблонського. Авторка робіт зазначає, що цікавиться сучасним мистецтвом, але вже зрозуміла, що найкращий учитель – природа й люди.

Найбільша робота на презентації «Панегірик гетьману» або «Посвята гетьману» (розміром майже на пів стіни) це дипломна робота Марини над якою молода художниця працювала 2 місяці, коли ще була студенткою ПолтНТУ. Картина присвячена славетному гетьману Івану Мазепі.

Одна з тем робіт - людська трагедія, тому багато картин навіюють сум і меланхолію. Авторка розмірковує над людською сутністю, її проявами, над поразками й перемогами людини, художниця проводить паралель між часами козаччини й сьогоденням («Панегірик гетьману»).

Проте варто відвести погляд і на око глядачу потрапляють життєрадісні сільські пейзажі-ідилії, де мирно пливуть гуси й мирно випасаються тварини.

Роботи художниці багатогранні, як і її талант. На відкритті виставки аудиторії оголосили, що Марину Герасименко товариство художників України подали на здобуття членства в їхній спілці. Сподіваємося, ми ще неодноразово побачимо матимемо змогу відвідати художні виставки Марини Герасименко в Полтаві. Уже в якості члена спілки художників України.

Виставка триватиме й далі, тому кожний охочий може завітати в художній салон і насолодитися контрастом і масштабом робіт від молодої полтавської художниці. 

Сергій Нагорний

Коментарі