•  

Підкуп виборців у Полтаві! Чому цього не бачать правоохоронці?

2970
Підкуп виборців у Полтаві! Чому цього не бачать правоохоронці?

Колишній міський голова Полтави Андрій Матковський почав роздавати пенсіонерам аптечки, у яких містяться 10 препаратів харківської фармацевтичної фірми «Здоров’я».

24 вересня в Полтаві з 12:00 Андрій Матковський почав роздавати пенсіонерам так звані «Аптечки здоров’я». Полтавцям похилого віку надсилали запрошення з пропозицією отримати аптечки в рамках програми «Здорове місто». Одна з пенсіонерок показала нам вміст «Аптечки здоров’я». Як виявилося, у ній були 10 препаратів харківської фармацевтичної фірми «Здоров’я». Із переліком медикаментів та їх роздрібними цінами в полтавських аптеках можна ознайомитися нижче:

Як бачимо, загальна ціна набору «Аптечки здоров’я» — 124,60 грн. Згідно ч. 4 ст. 60 Закону України «Про місцеві вибори» кандидатам заборонено супроводжувати передвиборчу агітацію товарами, ціна яких перевищує 5% розмірів мінімальної зарплати. З 1 вересня в Україні мінімальна заробітна платня складає 1378 грн. Виходячи з цього, вартість набору не мала перевищувати 68,90 грн. Чи порушив закон екс-мер з’ясують правоохоронні органи. Згідно законодавства, за подібні порушення будь-якого кандидата можуть зняти з місцевих виборів. Але цілком вірогідно, що Андрій Матковський зміг отримати від харківської фірми «Здоров’я» 42,9% знижки на препарати.

Пенсіонери, які отримали аптечки, зізнавалися, що цукор від Олександра Мамая також брали. На питання, чи не вважають вони такі дії підкупом виборців, говорили приказку: «Дають — бери, б’ють — тікай».

Дехто з пенсіонерів із впевненістю сказав, що буде голосувати за колишнього екс-мера Полтави Андрія Матковського. Інші говорили, що поки що не прийняли остаточного рішення.

Матеріал інтернет-видання «Полтавщина»,

Ольга ДУДКА.

"Останній Бастіон" у свою чергу звертає увагу правоохоронних органів, СБУ та прокуратуру на незаконні дії кандидатів на міського очільника міста Полтави з метою не дозволити розгортання підкупу виборців провладною силою, як ми це бачили в Чернігові на 205 виборчому окрузі.

Ціна набору «Аптечки здоров’я» від Матковського — 124,60 грн - що є прямим підкупом виборців. Але не слід забувати, що й пакунки "Совісті України" - партії Мамая, виходять далеко за межі 5% від мінімальної зарплатні. Вартість цукру Сашка "Солодкого", яким він підкуповує виборців сягає від 9 (оптова ціна закупки) до 17 грн. у різних точках за кілограм. Навіть за найнижчою вартістю цукру, подарунки "Совісті" складають 8 кг. цукру * 9 грн = 72 грн., що є порушенням закону ч. 4, ст. 60 "Про місцеві вибори".

Сюди ж підпадає і Лев Жиденко з його фарою і утеплювальними матеріалами.

До речі, з власних джерел ми отримали інформацію, що Матковським і Жиденком уже були спроби налагодити зв'язки з гуртожитками міста, щоб за символічну допомогу отримати голоса студентів. Іде спланована й дуже гарно налагоджена кампанія скуповування голосів полтавців.

Чому првоохоронні органи досі не розслідують хоча б вищеперераховані факти, що свідчать про підкуп виборців Матковським, Мамаєм і Жиденком? 

Можливо, провладна сила готує повторення чернігівської схеми, де роль виборців уже не грала важливої ролі, а на перше місце вийшли підкуп і провокації? 

Посилання на джерело: http://poltava.to/

Коментарі