•  

Пинзеник оголосив про дефолт України. Асоціація банків вимагає відставки Яценюка

1650
Пинзеник оголосив про дефолт України. Асоціація банків вимагає відставки Яценюка

Факт переговорів з міжнародними кредиторами говорить про те, що в Україні дефолт уже наступив. І виною тому - неефективна фінансово-економічна діяльність уряду Арсенія Яценюка.

Про це в інтерв'ю повідомив народний депутат від Блоку Петра Порошенка, екс-міністр фінансів України Віктор Пинзеник.

«Що таке дефолт? Це нездатність обслуговувати урядові боргові зобов'язання. Сам факт переговорів з кредиторами - це ознака того, що уряд не здатний їх обслуговувати, і юридичне оформлення цього факту не головне. Набагато важливіше розуміти причини цієї ситуації і те, яким чином вийти з неї і не повторити в майбутньому », - зазначив депутат.

Крім цього, словами екс-міністра, Україна сьогодні ще не готова повернутися на ринки зовнішніх запозичень.

«Ми і сьогодні можемо вийти, подивимося, хто нам займе. Посудіть самі - країна веде переговори про списання частини боргу, а через три-п'ять років знову виходить на ринок запозичень. Якої поведінки кредитора чекати щодо боржника, який домагається списання боргу і оголосив про можливість накладення мораторію на обслуговування боргів? Важко назвати добрим сумісне бажання списати частину боргів з намірами «позичте ще». Можливо, охочі купити наші облігації знайдуться, але за дуже високою ціною. Ми ж бачимо, який відсоток потрібно платити, щоб хтось купив українські зобов'язання на вторинному ринку», - зазначив він.

Однак, на думку Пинзеника, для виходу на ринки України потрібно відродити довіру, а це вимагає проведення рішучих дій з відновлення здатності обслуговування боргів.

З оцінкою Пинзеника солідарна Асоціація українських банків (АУБ), чия заява, однак, залишилася практично непоміченою для ЗМІ.

«Держава сьогодні не в змозі обслуговувати свої борги: ні зовнішні, ні внутрішні. Тому ймовірність дефолту я оцінюю практично в 100% », - зазначив глава АУБ Олександр Сугоняко.

«Поки на посаді прем'єра знаходиться Яценюк, держава Україна не зможе обслуговувати свої борги», - підкреслив Сугоняко.

Він упевнений, що в самому дефолті немає нічого страшного в одному випадку, якщо держава розробила і почало активно впроваджувати програму щодо збільшення обсягів власного виробництва. В Україні такої програми не існує. Тут панує хаос. Вітчизняне виробництво не тільки не розвивається - його обсяги загрозливо скорочуються. Звідки брати гроші на виплати боргів?, - пояснив економіст.

«Для будь-якої країни в світі дефолт відкриває два шляхи: або він стає потужним стимулом розвитку, або стає реальною загрозою для самого існування країни», - вважає президент Асоціації.

«Якщо в Україні при владі і далі будуть перебувати названі мною люди, нас чекає другий варіант розвитку подій», - застеріг Сугоняко.

Крім проблем з національною валютою і занепадом виробництва, раніше Кабмін також визнав факт власної неготовністі до опалювального сезону, попередивши про цілком ймовірні кількагодинні відключення електроенергії взимку 2015-2016.

Як відзначають експерти, невиправданим було і різке, мало мотивоване рекордне збільшення тарифів ЖКГ на початку 2015 року, що підсилює напругу в суспільстві і недовіра до діючого уряду.

Вкрай незадоволений діяльністю Яценюка і великий бізнес. Зимові валютні скачки призвели до припинення роботи кількох провідних приватних банків, з яких на плаву досі залишається тільки «Приватбанк». Одна за одною припиняють роботу ТЕС в стратегічно важливих, експортно орієнтованих бюджетоутворюючих регіонах країни.

Основним винуватцем ситуації, що склалася, багаторічний голова Нацбанку (1993-2000), екс-прем'єр і президент України в 2005-2010 рр. Віктор Ющенко називає особисто Яценюка.

Коментарі