•  

Піонтковський назвав наступний хід Путіна на Донбасі

1430
Піонтковський назвав наступний хід Путіна на Донбасі

Стратегічна мета - гадити Україні якомога більше - не змінилася, але досягати її російський Президент буде вже іншими засобами.

Про це в блозі на сайті Новий Час пише Андрій Піонтковський, російський політолог і публіцист:

«Незважаючи на те, що вторгненням до Сирії російський Президент зумів частково відволікти Захід від своїх попередніх ескапад і перевести питання українського конфлікту на другий план, думаю, військовий тиск на Донбасі він збільшувати не буде.

Путін розуміє, що ціна ескалації буде для нього дуже високою і в тому числі перешкодить встановити нове партнерство зі Сполученими Штатами, а також створення нової коаліції по Сирії, чого зараз домагається Кремль.

Його стратегічна мета - гадити Україні якомога більше - не змінилася, але досягати її Путін буде вже іншими засобами. Він іде на заморожування конфлікту в Донбасі, зрозуміло, із збереженням контролю над так званими «ДНР / ЛНР». В рамках Мінських угод він намагатиметься всунути бойовиків в українське політичне поле, щоб ці люди засідали в Києві, а Україна містила в своєму складі окуповані території.

Це Путіну навряд чи вдасться, але зараз його все влаштує і заморожування конфлікту, а також легітимація його територіальних придбань (Криму і шматка Донбасу) західним співтовариством, яке вже буде дивитися на Україну, як на локальний конфлікт в порівнянні з тими великими завданнями, які вони нібито разом з Путіним будуть вирішувати на Сході.

Нічого хорошого, звичайно, в цій ситуації для України немає, але і нічого жахливого теж, оскільки в Путіна недостатньо сил для військової ескалації.

Але дуже неприємно бачити нікчемність керівників провідних західних держав, які в останні дні позадкували. Хоча на ту ж Меркель, яка заявила про готовність залучити диктатора Асада до переговорів по Сирії, вплинула паніка в ЄС через наплив біженців.

До речі, цікаве питання: звідки такий наплив? Конфлікт у Сирії триває вже довго, і досі масштаби були непорівнянні. Алк ж це вимагає величезної інфраструктури, кораблів, фінансування.

Як і ІГІЛ, до речі - нещодавно Новая Газета з'ясувала, що ФСБ на Кавказі видає іноземні паспорти, щоб дозволити бажаючим добиратися до ІГІЛ. Таким чином, комбінацією різноманітних методів Путін дуже майстерно розпалює конфлікт на Близькому Сході, щоб продовжити розводити своїх партнерів по Великій вісімці».

Коментарі