•  

Писанка нашвидкуруч

2200
Писанка нашвидкуруч

Напередодні великодня майстри охоче дають майстер-класи з розмальовування великодніх яєць – писанок і крашанок. Ця традиція незмінно існує в Україні вже не одне століття. Той факт, що разом із історією не зникає мистецтво писанкарства, а молоді майстри переймають досвід розфарбовування писанок дає надію, що й надалі з нами буде та святість і благодать, яка надходить із найбільшим святом усіх християн – Великоднем.

«Останній Бастіон» завітав на майстер-клас «Малюємо писанки за годину», що відбувся на базі Полтавського національного педагогічного університету. Молода майстриня Гречановська Ганна, студентка 3 курсу психолого-педагогічного факультету вчила всіх охочих малювати візерунки на яєчній шкарлупі.

Ганна зазначає, що писанка завжди відігравала сакральну роль у віруваннях українського народу. Кожний регіон має свій характерний візерунок, орнамент. Оскільки Полтава розташована посередині країни, то й у стилі простежуємо змішування як східних, так і західних традиційних візерунків.

Сьогодні майстриня вирішила долучити побілку до техніки розпису «крапанка». Гвіздок вмочується в гарячий віск, а потім ставляться крапочки та рисочки на яйці. Ганна зазначає, що розмальована шкаралупа зберігається доволі довго, що не можна сказати про варені яйця. Останні майстриня принесла для початківців, щоби ті не роздавили свою писанку в процесі роботи над нею, тому такі яйця треба освятити й з’їсти за святковим столом у прийдешню неділю.

На захід завітало небагато людей, що свідчить про те, що українців таки слід привертати до своїх традицій, робити писанку трендом 21 століття, популяризувати духовну культуру нашого народу.

Майстриня Ганна Гречановська тим часом вітає всіх православних зі святом, бажає їм світлого Великодня, смачної паски, та красивих писанок на столі та злагоди в родині. 

Текст, фото - Сергій Нагорний

Коментарі