•  

Письменник Сергій Жадан зі своїм гуртом завітає до Полтави

110
Письменник Сергій Жадан зі своїм гуртом завітає до Полтави

24 січня 2015 року о 20:00 в концерт-холлі «VillaКрокодила» розпочнеться виступ гурту «Сергій Жадан та Собаки в космосі», фронтменом якого є відомий письменник, поет, перекладач Сергій Жадан. Музиканти презентуватимуть свій новий альбом під назвою «Бийся за неї».

Цьогорічний тур цих харизматичний виконавців розпочнеться саме із Полтави та буде охоплювати ще 5 міст – Дніпропетровськ (30 січня), Київ (5 лютого), Вінницю (6 лютого), Львів (7 лютого) та Варшаву (8 лютого).

Сергій Жадан – український письменник, перекладач та громадський діяч. Автор більше двадцяти поетичних і прозових збірок. Тексти перекладались німецькою, англійською, шведською, італійською, угорською, польською, сербською, хорватською, чеською, литовською, білоруською, російською, вірменською мовами. Сергій є письменником №1 в Україні (за рейтингами журналу «ШО» та «Forbes Україна» у 2013-2014 роках). Минулого грудня Жадан отримав одну з найпрестижніших літературних премій Швейцарії − Jan Michalski Prize (50 тисяч доларів).

Харківський гурт «Собаки в космосі» виник в 2000 році. Це музиканти-однодумці, які виконують власні пісні, поєднуючи у своїй музиці елементи ска, диско, джаз, рок, і навіть drum’n’bass.

У 2008 році музиканти розпочали співпрацю з письменником, випустивши диск «Спортивний клуб армії». У результаті талановиті митці створили проект «Сергій Жадан та Собаки в Космосі», який успішно гастролює Україною та Європою.

За час існування проекту вийшло три альбоми: «Спортивний клуб армії» (2008), «Зброя пролетаріату» (2012), «Бийся за неї» (2014). Останній із них (саме його митці й презентуватимуть у Полтаві) написаний у характерній для хлопців гостросоціальній тематиці із притаманним ска-панк стилю музичним супроводом.

Сергій Жадан не лише виконуватиме пісні разом із «Собаками», а й читатиме свої нові вірші. Про це повідомили організатори зустрічі у соцмережі.

Нагадаємо, що минулого року Жадан і «Собаки» повинні були відвідати Полтаву в рамках фестивалю «Рок-удар» та презентувати нову книгу «Месопотамія». Але, будучи активістом Харківського Євромайдану, письменник не зміг виступити у нашому місті через загострення протистоянь із проросійськими активістами. Під час сутичок Сергій отримав поранення та опинився у лікарні.

Ірина Мисник, незалежне мистецьке об’єднання «Magnum Opus»

Коментарі