•  

Письменник звернувся до французького посла: французи втратили будь-яке моральне право повчати українців

440
Письменник звернувся до французького посла: французи втратили будь-яке моральне право повчати українців

Український науковець, громадський діяч, письменник і перекладач Максим Стріха емоційно відреагував на запрошення взяти участь у французькому культурному заході, що відбудеться 14 липня у Києві.

На думку письменника, після того, як французька делегація підтримала Росію у ПАРЄ, французи втратили будь-яке моральне право повчати українців.

Отримавши запрошення на захід, що має пройти у київському Мистецькому арсеналі, Максим Стріха звернувся з листом до французького посла Ізабель Дюмон.

Переклад листа письменник опублікував у своєму блозі:

Як український письменник я водночас робив усе, що міг, для зміцнення наших культурних контактів, сумлінно виконуючи, зокрема, обов'язки члена журі конкурсу перекладів українською мовою з французької, підтриманих у рамках програми "Сковорода".

У моїх подальших планах перекладача – робота над новим повним українським перекладом "Трофеїв" Жозе Маріа Ередіа – тексту, що справив великий вплив на модернізацію української літератури першої чверті ХХ століття.

Наголошую на цьому для того, аби ніхто не міг поставити під сумнів моєї великої поваги до французької наукової й культурної традиції...

На жаль, після того, як французька делегація в Парламентській асамблеї Ради Європи одноголосно підтримала повернення росіян без виконання ними будь-яких вимог, і фактично виписала Російській Федерації індульгенцію на подальші вбивства моїх співвітчизників на Донбасі й жорстоке переслідування моїх співвітчизників – етнічних кримських татар, українців і росіян – в окупованому Криму, я не можу прийняти Вашого запрошення. 
Схоже

Націоналісти Фінляндії очолили рейтинг партійних уподобань громадськості

Мовне питання по-естонськи: президент розчарована бездіяльністю свого уряду в галузі ...

​Армія Фінляндії готова дати відсіч будь-якому агресору, — результат військових ...

Макрон заявив, що віддає перевагу мігрантам із Африки, аніж представникам ...

​Віцеспікеру польського Сейму заборонили в'їздити до Росії та Білорусі

Коментарі