•  

По всьому Донецьку лунають залпи, без газу лишилися понад 5 тисяч споживачів

00
По всьому Донецьку лунають залпи, без газу лишилися понад 5 тисяч споживачів

Зараз у Донецьку залишається вкрай напружена ситуація, звуки залпів чутно у всіх районах міста, без газопостачання залишаються понад 5,3 тисячі споживачів.

Повідомили на сайті інформаційного агентства «УНІАН» з посиланням на прес-службу Донецької міської ради.

За словами прес-служби відомства, за минулу добу, в результаті влучення снаряду, повністю знищено приватний житловий будинок по вулиці Крупської в Київському районі. Активні бойові дії на східних та північних межах Донецька призвели до рекордного відключення споживачів від газу. Так, 29 вересня, через численні осколкові пошкодження й прямі влучення снарядів у розподільчі та магістральні газопроводи, відключено від газопостачання понад 50 вулиць, більшість із них – приватний сектор.

Після локалізації аварій, ремонтно-відновлювальні бригади ПАТ «Донецькміськгаз» роблять усе можливе для відновлення газопостачання споживачів. На сьогоднішній день кількість відключених абонентів становить 5341, серед них 37 багатоквартирних будинків, 3276 будинків приватного сектору й 27 підприємств.

Окрім цього, у департаменті ЖКГ Донецької облдержадміністрації зазначають, що підготовка житлово-комунального господарства регіону до роботи в осінньо-зимовий період ведеться в усіх містах і районах області. На сьогодні середній показник готовності становить 83%, зокрема теплове господарство - 91%, житлове - 85%, водопровідно-каналізаційне - 73%.

У 15 містах і районах області підготовка відстає від встановлених графіків через бойові дії на їх територіях.

Основною проблемою, яка стримує підготовку об'єктів житлово-комунального господарства і соціальної сфери до стабільної роботи в опалювальному сезоні 2014-2015 років, є значна кількість зруйнованих будинків, яких у регіоні 4584. Крім того, пошкоджено 42 котельні. Серйозним стримуючим чинником у підготовці області до зими залишається і не повністю відновлена робота каналу «Сіверський Донець-Донбас». На сьогодні для його відновлення потрібно близько 190 млн. грн.
Впливає на темпи підготовки до опалювального сезону і невчасне проведення платежів органами Державної казначейської служби України. Практично не здійснюються розрахунки за спожиті житлово-комунальні послуги з боку основного споживача - населення, що дуже негативно впливає на фінансове становище підприємств ЖКГ. У профільному департаменті зазначили, що початок опалювального сезону буде встановлено по кожному місту і району окремо, при цьому, в основному, його планується почати 15 жовтня.

Коментарі