•  

Росіянам, які побували в окупованому Криму, відмовляють в «шенгені»

550
Росіянам, які побували в окупованому Криму, відмовляють в «шенгені»

Російські туристи, які побували в окупованому Криму, стали стикатися з відмовами в отриманні шенгенських віз.

Про це повідомив голова Общества защиты прав потребителей (ОЗПП) «Общественный контроль» Михайло Аншаков.

Юристи ОЗПП отримали кілька сотен скарг від росіян, які побували в Криму і згодом зіткнулися з відмовами в отриманні шенгенських віз. Він уточнив, що в консульствах зарубіжних країн не пояснюють причин відмови у візах. «Проте з'ясувати, чи відвідував людина Крим, незважаючи на те, що відмітка про відвідування півострова в паспорт не ставиться, в сьогоднішніх реаліях не складає ніяких труднощів», - зазначив Аншаков.

Голова ОЗПП пояснив, що за міжнародними нормами територія Криму є окупованою територією. «Говорячи про окуповані території, ми не маємо на увазі, що це наша позиція. Але ми як юристи зобов'язані попередити про це людей », - сказав він, додавши, що роз'ясненням всіх нюансів відвідин Криму повинні займатися Ростуризм і російський МЗС.

Він додав, що в ОЗПП на сьогоднішній момент є і кілька звернень росіян, які тільки збираються відвідати півострів. «Люди запитують, як відвідати Крим, щоб потім не виникло проблем з відвідуванням інших країн», - розповів Аншаков.

В Ростуризму в свою чергу запевняють, що відвідування Криму не може спричинити будь-яких негативних наслідків для російських туристів.

Напередодні (ОЗПП) «Общественный контроль», визнане іноземним агентом, поширило пам'ятку для російських туристів, які зібралися в Крим. Туристам нагадали, що, відповідно до законодавства України, Крим і Севастополь вважаються окупованою територією. «Законом України передбачено порядок в'їзду і виїзду з окупованої території, і за його порушення туристи можуть понести кримінальну відповідальність, аж до тюремного терміну».

Останній Бастіон

Коментарі