•  

Податкова інформує полтавців

3520
Податкова інформує полтавців

Державна податкова інспекція у м. Полтаві просить розмістити до уваги читачів:

Представлено новий проект реформування податкової системи

3 вересня 2015 року відбулося чергове засідання Національної ради реформ, під час якого Міністерство фінансів України представило новий проект реформування податкової системи.

У своєму проекті податкової реформи Мінфін пропонує спростити оподаткування, ввівши єдину ставку у розмірі 20% за всіма основними податками: ЄСВ, ПДФО, податок на прибуток та ПДВ. Це створить рівні умови для всіх платників податків.

У планах податкової реформи також зменшення навантаження на фонд оплати праці шляхом об’єднання ПДФО і ЄСВ в один податок на зарплату зі ставкою 20%.

Заплановано також розширення бази оподаткування. При цьому зберігається спрощена система для малого і середнього бізнесу. У групі А залишається бізнес з обігом до 300 тис. грн на рік. Теперішні другу і третю групу об’єднують у групу Б з обігом до 2 млн. грн.., але з дозволом працювати з юридичними особами.

Запропонований проект також передбачає збільшення податкових можливостей місцевих громад шляхом відміни пільг по комерційній нерухомості та складським приміщенням і передачі цих повноважень на місця, підвищення максимальної ставки податку на нерухомість до 3%, уведення податку в розмірі 25 тис. грн. на рік на квартири та будинки площею понад 300/500 кв. м відповідно та авто класу "люкс” вартістю понад 1 млн. грн. За розрахунками, це може збільшити місцеві бюджети додатково майже на 7 млрд. грн.

Важливим положенням пропонованої реформи також є запровадження трирічного мораторію на внесення змін зо Податкового кодексу після його прийняття, що забезпечить стабільність бізнесу.

Відділ комунікацій

Державної податкової

інспекції у м. Полтаві

Полтавці перерахували на потреби армії майже 70 мільйонів гривень військового збору

Як відомо, відповідно до законодавства з серпня 2014 року в Україні було запроваджено військовий збір. Тобто, починаючи з 3 серпня з доходів фізичних осіб утримується військовий збір за єдиною ставкою – 1,5% від об'єкта оподаткування.

Станом на 8 вересня 2015 року на підтримку української армії від платників м. Полтави вже надійшло 69,5 мільйонів гривень військового збору, у тому числі у вересні – 2,6 мільйонів гривень

Полтавський бізнес направив на соціальні виплати

більше 1,6 мільярдів гривень ЄСВ

З початку 2015 року платниками міста Полтави сплачено 1 мільярд 618 мільйон гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, у тому числі у вересні – 54 мільйони гривень.

Завдяки своєчасній сплаті єдиного внеску громадянам гарантується право на соціальний захист. Зокрема, захищені соціальні гарантії для кожного на випадок безробіття, нещасних випадків чи професійних захворювань, гідне пенсійне забезпечення та інші виплати.

Відділ комунікацій

Державної податкової

інспекції у м. Полтаві

Державний та місцевий бюджети наповнюються стабільно та в повній мірі

За січень-серпень 2015 року до державного бюджету від платників м. Полтави надійшов 1 мільярд 403 мільйони гривень податкових платежів.

До місцевого бюджету податковою інспекцією м. Полтави за 8 місяців поточного року мобілізовано більше 648 мільйонів гривень.

До бюджету міста Полтави платники податків сплатили 523,6 мільйонів гривень, що на 66,2 мільйонів гривень більше за відповідний період минулого року.

Як свідчить динаміка надходження до міського бюджету на 11,9 мільйонів гривень у порівнянні з аналогічним періодом 2014 року зросла сплата єдиного податку та склала 61,6 мільйонів гривень. Із цієї суми суб'єктами господарювання – фізичними особами сплачено 46,4 мільйонів гривень єдиного податку, решту 15,2 мільйонів гривень – забезпечили юридичні особи.

Сплата податку на доходи фізичних осіб у січні – серпні 2015 року склала 323,4 мільйони гривень, що становить 61,7% в загальній сумі надходжень міського бюджету.

На обліку в Державній податковій інспекції у м. Полтаві перебуває 13761 платник земельного податку та 2755 платників орендної плати за землю, які у 2015 році сплатили до бюджету міста понад 71 мільйон гривень земельного податку та орендної плати.

Обслуговування платників якісне та своєчасне!

Центром обслуговування платників ДПІ у м. Полтаві надається широкий спектр безкоштовних послуг для своїх відвідувачів. Серед них приймання податкової звітності, видача ідентифікаційного номера, отримання електронного цифрового підпису тощо. Також для зручності відвідувачів в Центрі функціонує система Wi-Fi.

У залі очікування забезпечено трансляцію актуальної інформації на «швидкоплинному рядку» та TV-моніторах. Крім того, з метою інформування платників про зміни в законодавстві в Центрі розповсюджується друкована продукція – листівки, брошури тощо.

В окремій кімнаті ЦОПу облаштовано Центр сертифікації ключів електронного цифрового підпису. Громадяни та суб’єкти господарювання, завітавши до інспекції, мають змогу проконсультуватися з тих чи інших питань із кваліфікованими спеціалістами.

Протягом січня-серпня 2015 року Центром обслуговування забезпечено надання платникам податків послуг у наступній кількості: прийом звітності – 319756, прийом та реєстрація вхідної кореспонденції – 72860, консультацій – 18263, генерування електронних ключів – 2552, адміністративних послуг – 24959.

Центр обслуговування платників працює за адресою вул. Фрунзе, 155 у наступному режимі:

Понеділок, середа, п'ятниця – з 9:00 до 18:15

Вівторок, четвер – з 9:00 до 20:00

Субота – з 9:00 до 16:00

Неділя – вихідний день

Податок на відсотки по депозитах: до бюджету сплачено майже 26 мільйонів гривень

Державна податкова інспекція у м. Полтаві нагадує, що Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VIII, який набрав чинності з 1 січня 2015 року, внесено зміни до Податкового кодексу України в частині оподаткування пасивних доходів.

Відповідно до внесених змін, у 2015 році ставка податку для пасивних доходів, у тому числі нарахованих у вигляді процентів, становить 20 відсотків. Нараховані проценти підлягають оподаткуванню незалежно від суми, яка розміщена на депозиті. Станом на 8 вересня 2015 року фінустановами міста Полтави до бюджету перераховано 25,9 мільйонів гривень податку на відсотки по депозитах.

Затверджено новий порядок заповнення платіжних документів

Державна податкова інспекція у м. Полтаві повідомляє, що Міністерство фінансів України наказом від 24.07.2015 року №666 затвердив новий Порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надмірно зарахованих коштів.

У ньому наведено алгоритм та приклади заповнення поля «Призначення платежу» «бюджетної» платіжки.

Новий порядок заповнення платіжних документів практично не відрізняється від свого попередника, затвердженого наказом Міндоходів від 22.10.2013 року №609. Перезатвердження документа викликане тим, що Міністерство доходів і зборів ліквідовано, а функції із затвердження податкових нормативних документів віддано Міністерству фінансів.

Затверджено новий Перелік органів ліцензування

Державна податкова інспекція у м. Полтаві повідомляє, що Кабінет Міністрів України постановою від 05.08.2015 року №609 затвердив новий Перелік органів ліцензування.

Зауважимо, що кількість органів ліцензування істотно зменшилась, як і кількість видів діяльності, що підлягають ліцензуванню.

Зокрема, згідно з новим Переліком:

–Державна фіскальна служба України видає ліцензії та виробництво і торгівлю спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами;

–Міністерство фінансів України ліцензує випуск і проведення лотерей;

–Міністерство соціальної політики видає ліцензії на посередництво у працевлаштуванні за кордоном;

–Міністерство економічного розвитку ліцензує діяльність з імпорту, експорту спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів.

Як отримати компенсацію за транспорт, тимчасово вилучений Нацгвардією

Державна податкова інспекція у м. Полтаві повідомляє, що Постановою Кабінету Міністрів України від 19.08.2015 року №611 затверджено Порядок відшкодування витрат та збитків, пов’язаних з використанням військовослужбовцями Національної гвардії транспортних і плавучих засобів фізичних або юридичних осіб.

Використання транспортних засобів підтверджується актом або карткою тимчасового використання транспортного засобу (форму затверджує МВС), які видають власникові транспортного засобу військовослужбовці.

Згідно з прийнятим документом, для отримання компенсації витрат і збитків особам – власникам тимчасово вилучених транспортних засобів необхідно надати такі документи:

–заяву про відшкодування витрат та збитків із зазначенням марки, моделі транспортного засобу, року його випуску, реєстраційного номера, а також розміру витрат і збитків, які поніс власник транспортного засобу у зв’язку з його використанням;

–копію акта або картки тимчасового використання транспортних засобів;

–копії документів, що підтверджують приналежність транспортного засобу його власнику;

–копії документів, розрахунки, що підтверджують витрати і збитки, понесені власником транспортного засобу у зв’язку з його використанням.

Документи подаються до Головного управління Нацгвардії або до органу військового управління оперативно-територіального об’єднання, з’єднання, військової частини (підрозділу), вищого навчального закладу, навчальної військової частини (центру), бази, закладу, установи Нацгвардії за зареєстрованим або фактичним місцем проживання чи за місцем використання транспортного засобу. Таке відшкодування здійснюється з Держбюджету в порядку черговості подання заяв.

Відділ комунікацій

Державної податкової

інспекції у м. Полтаві

Коментарі