•  

Політичні партії витратили на рекламу майже 50 млн за квартал

110

У другому кварталі 2018 року парламентські політичні партії витратили на рекламу 46,3 млн гривень. Слід зазначити, що більша частина цих коштів була отримана з держбюджету України. Про це свідчать дані звіту Комітету виборців України.

http://www.cvu.org.ua/nodes/view/type:news/slug:u-ii-kvartali-partii-vytratyly-bilshist-koshtiv-na-reklamu-kvu

Найбільше на рекламу витратила ВО «Батьківщина» – 24,8 млн. грн. З них 20,8 млн. грн. було витрачено на рекламу по телебаченню і 3,7 млн. – на зовнішню рекламу (білборди, сітілайти).

Другою за витратами на піар стала «Самопоміч» – 6,6 млн. Традиційно більшість коштів партія спрямувала на фінансування власної преси – 5,4 млн. і майже мільйон витратили на TV рекламу.

Радикальна партія Олега Ляшка витратила на рекламу 6,5 млн. Найбільше, 4,7 млн., було витрачено на рекламу по телебаченню.

Значну суму на рекламу також витратив «Опозиційний блок» – 4,2 млн. Із них 3,2 млн. було витрачено на рекламу по ТБ, 1 млн. – на зовнішню рекламу.

Провладна БПП витратила на рекламу 3,1 млн., а «Народний Фронт» - 0,9 млн гривень.

У КВУ стверджують, що Самопоміч, Опоблок, БПП та НФ витратили на оплату реклами державні кошти, а Батьківщина – поєднала державні кошти з власними грошима партії.

Разом з тим партії витрачали кошти і на утримання своїх осередків (27,6 млн.), заробітну плату (22,6 млн.), оплату послуг і матеріальні витрати (21,4 млн.) та оренду (16,3 млн.).

«У ІІ кварталі парламентські партії продовжили витрачати кошти платників податків на політичну рекламу. Такі дії підривають саму ідею державного фінансування. КВУ розробив зміни до законодавства, які забороняють партіям розміщувати рекламу за бюджетні кошти (законопроект №6026)», – зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

Читайте також: В АП не знають скільки Порошенко витрачає на самопіар.

http://bastion.tv/news/v-ap-ne-znayut-skilki-poroshenko-vitrachaye-na-samopiar/

Коментарі