•  

Польські правила – українські реалії: 12 тисяч євроблях зареєстровані на 17 поляків

550
Польські правила – українські реалії: 12 тисяч євроблях зареєстровані на 17 поляків

У Перемишлі і околицях 17 місцевих мешканців є фактичними власниками 12,5 тис. автомобілів. Усього в регіоні зареєстровано 14,5 тис. машин.

Поляки реєструють на себе автомобілі, співвласниками яких стають українці. Польські правила це дозволяють. За це поляки отримують від 100 до 500 злотих, повідомляє TVN Turbo.

Читайте більше: 246,4 тисяч автомобілів з іноземною реєстрацію нелегально перебувають на території України

«Якщо до нас звертається особа з проханням зареєструвати транспортний засіб і має всі потрібні для цього документи, то ми не можемо їй просто так відмовити. Такими є правила чинного законодавства, то ж ми реєструємо», – пояснив представник відділу комунікації, транспорту і доріг у Перемишлі Вєслав Юркевич.

Українці купують автомобілі на іноземній реєстрації щоб уникнути митних зборів, які сягають $2 тис.

«За годину через пункт пропуску проходить 80 автомобілів, з них 60 – зареєстровані на польсько-українських співвласників», – каже представниця відділу Прикордонної служби Польщі у Бєщадах Ельжбєта Пікор.

Довідка.

У 2017 році 4,7% вживаних автомобілів увезли до України за повною митною ставкою. Решту 69,5 тис. машин ввезли на єврономерах. У січні 2018 року в Україні налічувалося понад 246,4 тисячі іномарок з іноземною реєстрацією з порушенням терміну перебування.

Коментарі