•  

Полтава йде під землю

10340
Полтава йде під землю

Злочинна бездіяльність обласної та міської влади знищує Полтаву.

Навесні у Полтаві склалася надзвичайна ситуація з каналізаційною системою. З 01 березня по 24 квітня 2018р. трапилось 47 провалів на самопливних колекторах, вуличних та квартальних каналізаційних мережах м. Полтава.

Аварії відбуваються в більшості на колекторах великого діаметру, побудованих із залізобетону у 60-80-х роках. Причина «провалів» — вплив сульфатно-газової корозії, яка руйнує складову бетону.

На сьогодні колектори вичерпали свій час і почали руйнуватися. На жаль, кількість «провалів» має тенденцію до збільшення. Щодо статистики аварій, то в березні цього року кількість їх така, скільки зазвичай фіксують протягом одного-двох років. Наразі у нас невтішна прогресія провалів до швидкого збільшення

Раніше ставалося 10-15 руйнувань колекторів на рік. Працівники підприємства встигали зреагувати, локалізувати проблему, встановити тимчасову станцію для перекачування і обвести стоки до працюючої ділянки. Після цього вирішувалося питання капремонту проблемної ділянки — виготовлення проектно-кошторисної документації, пошук джерела фінансування.

Як пересвідчилися журналісти нашого видання, «Полтававодоканал» оперативно проводить необхідні заходи для забезпечення руху транспорту і населення. Зараз встановлюються тимчасові насосні станції, монтуються обвідні колектори для відводу стоків. Однак при чистці засмічених каналізаційних стоків і насосного ряду, відбуваються затоплення і підняття рівня стоків в колекторній системі. Щоденно працюють шість аварійно –відновлювальних бригад, які в разі необхідності працюють і вночі.

Через велику кількість аварій за останній час, каналізаційна система потребує не локальних, а масштабних відновлень.

«Полтававодоканал» — експлуатуюче підприємство, завдання якого — утримувати водопровідні та каналізаційні системи в належному стані. Але коли вони руйнуються повністю — постає питання їх перебудови, на що потрібні великі кошти.

Водоканал не може проводити відновлювальні роботи на такій кількості об’єктів. Тож за рік підприємству необхідно близько 50 мільйонів гривень, щоб більш менш утримувати ситуацію із колекторами. Без заторів, відключень і інших незручностей для мешканців.

Сьогодні «Полтававодоканал» не в змозі вплинути на ситуацію такого рівня, тому зверталося неодноразово до обласної і міської влади для стабілізації ситуації і проведення ремонтних робіт каналізаційної системи Полтави.

Підприємством прикладаються усі можливі зусилля, щодо недопущення зупинки роботи колекторів та виникнення аварійних ситуації, що в подальшому може спричинити техногенну катастрофу.

Але, на жаль, матеріально-технічні ресурси, які вкрай необхідні для проведення аварійно-відновлювальних робіт на водоканалі, вже вичерпані.

В силу ситуації що склалася, КП ПОР «Полтававодоканал» вже не може гарантувати стійкість та надійність роботи каналізаційного господарства м. Полтава.

Щоб уникнути небезпечної ситуації, місця провалів огороджено. В разі виникнення нових «провалів» -просимо повідомляти на тел. диспетчерської служби 56-96 00 (цілодобово).

Катастрофічна ситуація з провалами на колекторах загрожує життю людей і дітей цілодобово. Як ви можете пересвідчитися на фото і відео, провали уже відбулися у найбільш заселених частинах міста. Під невеликими, на перший погляд, порушеннями асфальту, знаходяться провалля глибинами понад 5 метрів, і площею в десятки кубічних метрів. Наповнені каналізаційними стоками.

Власник комунального підприємства «Полтававодоканал» - Полтавська обласна рада на чолі з трактористом, за освітою, Біленьким, та свободівським популістом Хапко, виявилася не здатною не тільки передбачати, а і реагувати на техногенні виклики. І замість фінансування потребуючого в коштах «Полтававодоканалу», вирішила за десятки мільйонів «обновити» не потребуючу ремонту сесійну залу. І ще майже сотню мільйонів екологічного фонду витратити на асенізаторські машини.

Читайте більше: Розпил бюджету: майстер-клас від представників Полтавської обласної ради

Чомусь упевнений, якщо Біленького, Хапка, Гуржія, замість їх люксових автомобілів, хоча б на декілька хвилин спустити до каналізаційних провалів, ситуація з фінансуванням «Полтававодоканалу» була б вирішена.

Останній Бастіон звертається до органів державної влади, КМУ, ГПУ з проханням терміново втрутитися в катастрофічну ситуацію зі злочинною бездіяльністю Полтавської обласної ради та Полтавської міської ради щодо відсутності негайного реагування на провали каналізаційних колекторів, наражаючих мешканців Полтави на смертельну небезпеку.

Геннадій Сікалов

Коментарі