•  

Полтава скаржиться на засилля переселенців-пенсіонерів і дітей. Роботяги дістаються Заходу

2090
Полтава скаржиться на засилля переселенців-пенсіонерів і дітей. Роботяги дістаються Заходу

У Полтавській області знайшли прихисток близько 25 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Майже половина з них – пенсіонери, тільки чверть – працездатні та стільки ж дітей.

Такі дані наводить аналітичний центр «Бюро економічнихта соціальних досліджень», що були оприлюднені на зустрічі з представниками ООН.

За словами керівника Центру Вадима Штефана, на відміну від Полтавщини, на Захід України їдуть переважно люди працездатного віку, які приноситимуть доходи в місцеві бюджети.

«Якщо ж ми говоримо про пенсіонерів, то вони, в першу чергу, будуть споживати засоби, їх треба утримувати. Якщо ми говоримо про дітей, то їм треба надавати, в першу чергу, освітні послуги і послуги дитячих садків», - сказав він.

Керівник Центру досліджень вважає таку ситуацію додатковим навантаженням на медичну та освітню галузі області, які й до того, як він висловився, «були обезкровлені». Штефан закликав привернути увагу влади до цієї проблеми та шляхів її вирішення. Без допомоги державного бюджету не обійтися, вважає він.

Коментарі