•  

​Полтава стала містом-ініціатором всеукраїнської акції «Збережи свою фортецю»

5170
​Полтава стала містом-ініціатором всеукраїнської акції «Збережи свою фортецю»


Як всі ми пам’ятаємо, 25 квітня Полтава долучилась до всеукраїнської акції по наймасштабнішому прибиранню. Свою невеличку лепту в прибирання міста вніс і «Останній Бастіон», який вийшов разом з жителями міста, на прибирання історичного серця Полтави – території Старої фортеці біля Альтанки та схилів Іванової гори. Враховуючи історичну цінність місця прибирання, та надзвичайний історичний потенціал, яке воно ховає під собою, археологами та істориками міста, за підтримки громадської організації «Останній Бастіон», було прийнято рішення започаткувати акцію, яка б була покликана привернути увагу до історико-культурних осередків не лише Полтави, а й інших міст України.

Проект, під робочою назвою «Збережи свою фортецю», має наметі зацікавити та привернути увагу суспільства до своєї спадщини, до багаторічної історії, якою ми маємо пишатися. Регулярні прибирання історичної частини міста – це лише перша ланка проекту, навколо якої буде збиратися зацікавлені й ініціативні жителі міста.

Ініціативу вже схвалили в історичних і археологічних колах інших міст України: Харкові, Чернігові, Львові, Києві, Вінниці та інших.

Як говорить кандидат історичних наук Юрій Пуголовок, ідея зародилась раптово під час прибирання й одразу ж знайшла однодумців в інших містах. У зв’язку з чим, для початку заплановано закінчити розпочате – остаточно прибирати, та привести до належного вигляду історико-культурні центри міст, щоб люди, приходячи на ту ж саму Іванову гору, не бачили купи сміття навкруги, а бачили історію, що точилась тут багато років і їх охоплювала гордість за своїх пращурів, а не жалість до нащадків.

Тож, кому цікава історія свого міста, хто зацікавлений в тому, щоб історична спадщина України не була похована під купою сміття – може долучитись до акції.

Місце теж саме – територія старовинної фортеці. Час проведення буде повідомлений трохи згодом. Орієнтовна дата прибирання - початок червня.

Чекайте на анонси на сайті та у соціальних мережах.

Дізнатися трохи більше про Іванову гору можна з матеріала Юрія Пуголовка на нашому сайті: >>Пам’ятка археології національного значення чи смітник?<<

Коментарі