•  

​«Полтававодоканал» необґрунтовано нараховував обсяг споживання послуг - АМКУ

2420
​«Полтававодоканал» необґрунтовано нараховував обсяг споживання послуг - АМКУ


Адміністративна колегія Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України рекомендувала КП «Полтававодоканал» припинити дії з ознаками порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Як встановило Відділення за результатами розгляду заяви, КП «Полтававодоканал» встановило необґрунтовані умови щодо обліку обсягу наданої послуги з централізованого водопостачання «за пропускною спроможністю труби вводу» у разі виходу із ладу будинкового засобу обліку води у договорах, укладених з ОСББ. Треба зазначити, що розрахунок витрат води за пропускною спроможністю труби вводу має здійснюватись водоканалом у разі безоблікового водокористування споживачем. В даному випадку, водокористування ОСББ не є безобліковим (самовільним). Такі дії підприємства містять ознаки зловживання монопольним становищем на ринку централізованого водопостачання та водовідведення.

«Зазначені дії КП «Полтававодоканал можуть призвести до встановлення необґрунтованого обсягу споживання послуг з централізованого водопостачання і водовідведення, та, відповідно, до встановлення необґрунтованого розміру плати за надані послуги, що може призвести до ущемлення інтересів споживачів», - надав пояснення голова територіального відділення Володимир Оніщенко.

З огляду на наведене, адміністративна колегія територіального відділення в порядку статті 46 Закону України «Про захист економічної конкуренції» рекомендувала КП «Полтававодоканал» в місячний термін вжити дієвих заходів щодо:

- приведення договорів на надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення, які містять необґрунтовану умову, пов’язану з обліком обсягу наданих послуг з централізованого водопостачання та водовідведення у разі виходу із ладу будинкового засобу обліку води, укладених з ОСББ, у відповідність до вимог чинного законодавства;

- недопущення встановлення необґрунтованих вимог у договорах із споживачами послуг.

Коментарі