•  

Полтавці хочуть бачити Кадетський корпус виставковим центром чи військовим училищем

1610
Полтавці хочуть бачити Кадетський корпус виставковим центром чи військовим училищем

На сайті обласної ради проводять громадські обговорення щодо подальшої долі Кадетського корпусу, а зокрема про перспективи передання його з міської до обласної комунальної власності.

Висловити своє бачення запрошують усіх небайдужих, громадський актив, інтелігенцію, фахівців та представників місцевих органів влади Полтавського краю. Пропонують писати свої думки у письмовому або електронному варіанті та присилати на адресу обласної ради.

Також на сайті запитують: «що більш доцільно розмістити у будівлі Полтавського кадетського корпусу після його прийняття до обласної комунальної власності?» Пропонують 10 варіантів. І відразу ж перший варіант – це «облдержадміністрація та обласна рада». Виникає зустрічне запитання: для чого чи для кого цей варіант? Невже ці органи влади мають потребу в приміщенні? Чим їх не влаштовує те приміщення, в якому вони працювали раніше і працюють зараз? Невже розмістити в історичній будівлі Кадетського корпусу краще місцеві органи влади, ніж інші, не менш важливі та корисні для суспільства об’єкти?

Серед інших варіантів можливих перспектив Кадетського корпусу: виставковий центр, науково-технологічний парк з бізнес-інкубатором, готельний комплекс, палац спорту і дозвілля, центр дитячих гуртків, торговельно-розважальний комплекс, органний зал, планетарій. Є й традиційний варіант «інше».

Журналіст Останнього Бастіону також взяла участь у голосуванні. Результати показали, що всього з кінця травня до 15 липня цього року проголосувало 1107 осіб. На першому місці серед варіантів – виставковий центр, за нього віддали 315 голосів (28, 5%). На другому місці – центр дитячих гуртків, за який віддали 210 голосів (19%). Останній у трійці лідерів варіант – науково-технологічний парк з бізнес-інкубатором, за нього проголосувало 149 осіб (13,5%).

Найменше Кадетський корпус хочуть бачити готельним комплексом (за це проголосувало лише 14 осіб) та органним залом (голосувало 39 осіб).

Варіант розміщення в корпусі облдержадміністрації та обласної ради займає середину рейтингу, за нього проголосувало 78 осіб (7%).

До речі, особливістю опитування є те, що проголосувати з одного й того самого комп’ютера (IP) можна скільки завгодно разів. Перевірено на собі.

Журналіст Останнього Бастіону також уважно почитала відгуки людей під опитуванням. У коментарях голосування називають некоректним. Багато хто пропонує об’єднати більшість варіантів в одній будівлі. Немало користувачів дивуються, чому варіант «виставковий центр» набрав так багато голосів: «потрібно щоб ще одна будівля пустувала?» або «навіщо? І що там виставляти? Через 300 метрів є МіськДК з виставковою залою... а з іншого боку є Галерея мистецтв, де також проводяться різноманітні виставки».

Висловлюють полтавці свою думку і щодо варіанту розміщення у корпусі облдержадміністрації і обласної ради - «взагалі наглість про це навіть думати!!!».

При цьому полтавці активно пропонують не вигадувати ніяких нових «перспектив» для Кадетського корпусу, а залишити його військовим училищем. Цікаво, чи читала обласна влада послання одного з користувачів: «а чому просто не віддати його під навчальний заклад, яким він був і до того? Сьогодні це дуже актуально для нашої країни, і поки є випускники, які могли б вчити далі молодь. У нашому місті буде молодь з усієї України! І ця будівля зможе «працювати» на бюджет у вигляді оплати за навчання студентами».

Чому такого варіанту взагалі не розглядають навіть у рамках опитування на сайті обласної ради – залишається відкритим питанням. Можливо, його місце займає варіант «облдержадміністрація і обласна рада».

Антоніна Березнюк

"Останній Бастіон"

Коментарі