•  

Полтавці платили за гарячу воду по завищеному тарифу – АМКУ

1210
Полтавці платили за гарячу воду по завищеному тарифу – АМКУ

Недогріта вода щомісяця нагрівала руки керівництву комунальників на сотню тисяч.

Тільки за 10 минулих місяців комунальники обібрали городян майже на мільйон гривень. «Полтаватеплоенерго» здирало з жителів Полтави необгрунотовано високу плату – до такого висновку прийшли в полтавському відділенні Антимонопольного комітету.

Втім штраф комунальники заплатили в п’ятнадцять разів менший за неправомірно стягнуту зі споживачів суму.

Адміністративна колегія Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України повідомила, що оштрафувало «Полтаватеплоенерго» на 68 тисяч гривень за зловживання монопольним становищем на ринку централізованого постачання гарячої води.

Як встановило Відділення за результатами досліджень, ОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» необґрунтовано включило витрати з проведення періодичної повірки, обслуговування і ремонту квартирних засобів обліку гарячої води, в тому числі їх демонтажу, транспортування та монтажу після повірки, пломбуванню, розпломбуванню, у плановані розрахунки тарифів на послугу з централізованого постачання гарячої води населенню, що надавалися до НКРКП у 2014р. (до 17.10.2014р.) для встановлення тарифів. Як наслідок, споживачі послуги з централізованого постачання гарячої води (населення), квартири яких не обладнані засобами обліку гарячої води, змушені сплачувати додаткові кошти за непотрібні їм послуги, враховуючи, що за відсутності в них засобів обліку гарячої води, періодична повірка(ремонт) їм не проводитиметься. А дії ОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» щодо стягнення з таких споживачів витрат на періодичну повірку(ремонт) призвели до ущемлення інтересів споживачів.

«Така правова позиція територіального відділення підтримана Антимонопольним комітетом України. Зокрема, з метою забезпечення встановлення тарифів на послугу з централізованого постачання гарячої води для споживачів, квартири яких: обладнані засобами обліку води, та квартири яких не обладнані засобами обліку води, Антимонопольним комітетом України на адресу НКРЕКП направлено лист, у якому запропоновано Комісії розглянути питання щодо внесення змін до постанови Комісії від 17.10.2014р. №146», – зазначив голова територіального відділення Володимир Оніщенко.

В свою чергу, як зазначає НКРЕКП, зокрема, розрахунки тарифів виконуються заявником відповідно до вимог Порядку та надаються до Комісії разом із заявою та додатків до неї. Ліцензіатам, які звернулися до НКРЕКП із заявою на встановлення тарифів на послугу з централізованого постачання гарячої води із відповідними планованими розрахунками до яких було включено витрати на проведення планових періодичних повірок, обслуговування і ремонт квартирних засобів обліку гарячої води, у тому числі їх демонтаж, транспортування та монтаж після повірки, розпломбування та опломбування, а також на формування обмінного фонду квартирних засобів обліку гарячої води, НКРЕКП встановлено тарифи на послуги з централізованого постачання гарячої води до структури яких включено зазначені витрати. Для тих підприємств що не планували витрати на періодичну повірку квартирних засобів обліку гарячої води, зазначені витрати Національною комісією не включено до структури тарифу на послугу з централізованого постачання гарячої води населенню.

Слід додати, що за даними ОКВПТГ«Полтаватеплоенерго» кількість споживачів, у яких не встановлені квартирні засоби обліку гарячої води, станом на 01.04.2015р. становила 38749 осіб. За таких умов, сума нарахувань споживачам, у яких не встановлені засоби обліку гарячої води, за ненадану послугу з повірки, за період з липня 2014р. по квітень 2015р. (за 10 місяців), може складати 999 724,20грн., при цьому перерахунки розміру плати споживачам (населенню), у яких не встановлені квартирні засоби обліку гарячої води, за ненадану послугу з періодичної повірки(ремонту) квартирних засобів обліку води, не здійснювались.

Коментарі