•  

Полтавці поклали до кишень лікарів майже 120 мільйонів гривень

790
Полтавці поклали до кишень лікарів майже 120 мільйонів гривень

Полтавці поклали до кишень лікарів майже 120 мільйонів гривень. З них «благодійні» внески до лікарняних фондів склали 16,5 мільйонів гривень. Проте лікарні отримали від фондів всього 2,6 мільйонів гривень. Це 16% із загальної суми «благодійності».

Такі дані показало соціологічне дослідження щодо неформальних платежів пацієнтів, яке провела полтавська громадська організація «Інститут аналітики та адвокації».

«Ніхто не розкаже пацієнтові, що фонди повинні витрачати на своє існування лише 20%. Решта 80% повинні витрачатися власне на те, на що збирались гроші. Хоча ні для кого не секрет, куди діваються кошти від благочинної діяльності – на подяки за сприяння у роботі керуючим лікарень, чиновникам, контролюючим органам» - зазначив директор Інституту аналітики та адвокації Юрій Нестуля.

Як показало дослідження, 43% полтавців хоч раз «дякували» медикам. А загальна сума таких неофіційних платежів полтавців може дорівнювати бюджету міста на медицину.

За інформацією організації, після оприлюднення даних дослідження вже вдалося припинити роботу одного з таких фондів. Натомість лікарня почала звітувати про надходження та витрати коштів.

Коментарі