•  

Полтавці презентували виставку до 25-ої річниці незалежності

550
Полтавці презентували виставку до 25-ої річниці незалежності

24 серпня цього року виповнюється 25 років з дня проголошення незалежності України.

Згідно з Указом президента України від 3 грудня 2015 року № 675 «Про відзначення 25-ої річниці незалежності України», в кожному місті відбудуться відповідні заходи. Відповідно до цього в Полтавській ОДА, презентували документальну виставку «Любіть Україну, як сонце любіть...». Для участі в заході запрошено голову Полтавської державної адміністрації Валерія Головка, керівника апарату голови обласної державної адміністрації Миколу Білоконя, представників ПНПУ ім. В.Г. Короленка, методистів та громадських активістів міста Полтава.

– Уже стало традицією, що наш архів готує подібну виставку. Хоч я і народився за радянських часів, але я пам"ятаю ці 25 років незалежності від самого початку. Народження нашої держави, прийняття Конституції, Революція Гідності. Все це варто того, аби наші нащадки знали та пам’ятали свою історію. Саме це і підштовхнуло нас до подібної ініціативи, – Білокінь.


У першому розділі виставки представлено документи, що відображають процеси українського державотворення у першій половині двадцятого століття. Друга частина сформована з свідчень боротьби проти більшовицького режиму 1920-1940-х рр., участь полтавців в українському повстанському та націоналістичному рухах тих часів. 

Підсумовує виставку розділ про державотворчі процеси сьогодення.
Як запевняють організатори заходу, такі імпрези дозволять сучасникам не лише краще орієнтуватися в історичних процесах на Полтавщині і країні загалом, а і допоможуть планувати подальший розвиток держави на основі досвіду минулого.

Також наприкінці презентації проведено круглий стіл, де обговорювалися перспективи руху до національних та європейських цінностей в країні. 

Коментарі