•  

Полтавці відзначили 245-ту річницю від дня народження Івана Котляревського

590
Полтавці відзначили 245-ту річницю від дня народження Івана Котляревського

Сьогодні Полтава відзначає 245 років з дня народження славетного класика літератури – Івана Котляревського.

У зв’язку з чим, біля погруддя Івана Котляревського зібралися учні ліцею №1, який носить ім’я поета, студенти ПНПУ ім. В.Г. Короленка та діячі культури.

Для присутніх актори Полтавського академічного українського музично-драматичного театру ім. М.В. Гоголя показали уривок з славетної п’єси Котляревського «Наталка-Полтавка» та заспівав хор «Гілея».

Заслужений артист України Олег Шеремет

«Класика є класика. Вона буде жити навіки, бо написано настільки мудро і доброзичливо, що образ “Возного”, який граєш, таке враження, що він його написав із себе. Може в нього і була любов до Наталки по життю», - зазначив Заслужений артист України Олег Шеремет

Ректор Полтавського національного педагогічного університету ім.В.Г. Короленка Микола Степаненко відзначив, що Котляревський – це постать вічна, як світ.

«Він дав нам простір – нашій нації, нашій мові, нашій літературі, він став першопочатком, від якого ми вдруге народилися уже як сформована, злютована, нація зі своїми традиціями. І, зрозуміло, що українство до нього горнутиметься в цьому світі до того часу, поки існуватиме в цьому світі», - сказав він.

Коментарі