•  

Полтавців ознайомили з iGov – адмінпосулгами онлайн

660
Полтавців ознайомили з iGov – адмінпосулгами онлайн

В межах проекту ArtPoltava волонтери проекту iGov розповіли полтавцям про сучасний стан надання адмінпослуг онлайн в області.

1 березня 2016 року на Полтавщині офіційно стартувала робота порталу iGov.Це некомерційний проект, який створено для боротьби з корупцією в сфері надання державних послуг громадянам та бізнесу, а також покращення взаємодії держави з громадянами.

Наразі 338 послуг доступно на сайті онлайн, ще 70 незабаром з’являться. 724 послуги розроблюються.

Волонтери проекту iGov Альона Гончаренко та Юлія Городчаніна представили систему iGov в межах ініціативи ArtPoltava, яка проходить 1-2 липня у Корпусному парку Полтави. Там волонтери в зоні IT-YARDбільш докладно розповіли про сучасний стан впровадження в межах області та міста.

Альона Гончаренко повідомила, що підтримка керівництва області значно розширила географію впровадження та прискорили хід його виконання в межах Полтавщини:

Активна співпраця з Полтавською ОДА дала змогу впроваджувати онлайн-послуги далеко за межами обласного центру. На жаль, сама Полтава, до сих пір не підключена до порталу і жителі міста мають доступ лише до загальнодержавних сервісів, але команда волонтерів постійно співпрацює в цьому напрямку з міською владою і, сподіваємось, що найближчим часом ситуація зміниться.

Гончаренко зазначає, що значний попит серед населення нашого міста на подібні послуги підтверджують і нещодавні дослідження проведені Інститутом аналітики та адвокації. За їхніми даними, більше 65% опитаних відвідувачів Полтавського ЦНАПу виявили своє бажання отримувати державні послуги в електронному форматі.

Представник волонтерської групи по впровадженню iGov в Полтавській області Юлія Городчаніна зазначає:

Окрім зручності отримання різного роду довідок та інших документів громадянами, впровадження iGovпобіжно сприяє економічному розвитку міста. Це відбувається, зокрема, за рахунок спрощення процедури реєстрації бізнесу, який створює нові робочі місця та сплачує податки. Підприємці отримують справжній подарунок, адже тепер, незважаючи на місце знаходження, є можливість зареєструвати власний бізнес онлайн, уникаючи адміністративного навантаження та корупційних ризиків.

На сьогоднішній день впровадження цієї системи активно імплементується у структурних підрозділах Полтавської ОДА та Головного управління Національної поліції в Полтавській області. Петиція про впровадження iGov у м. Полтава вже набрала необхідну кількість підписів і є обов’язковою до розгляду міською радою.

Богдан Андрєєв

Коментарі