•  

Полтавцям пояснили, де і коли почнуть видавати біометричні документи

3080
Полтавцям пояснили, де і коли почнуть видавати біометричні документи

Сьогодні співробітники Управління Державної міграційної служби дали прес-конференцію, на якій розповіли, коли, де, за яких умов і головне, за скільки можна зробити біометричні документи.

Наталія Сергіївна Терещенко, головний спеціаліст зі зв’язків з громадськістю розповіла, що видача закордонних біометричних паспортів розпочнеться з початку 2015 року, а точніше 5 січня, коли буде перший робочий день Управління ДМС. Закінчення оформлення паспортів звичайного зразка для виїзду закордон припиняється 31 грудня 2014 року.

Головна відмінність нового типу документів – це наявність безконтактного електронного носія, що міститиме біометричні дані його власника. Зокрема, річ йде про відбиток пальця особи.

Фахівці ДМС стверджують, що процедура подання документів на отримання паспорту для виїзду за межі країни буде спрощеною. Головною умовою є наявність внутрішнього паспорту громадянина України.

В Полтавській області заплановано створити 27 робочих місць для оформлення документів і взяття біометричних даних. Наразі повністю готовий до видачі документів нового зразка лише один пункт. Це безпосередньо в приміщенні Управління ДМС України в Полтавській області за адресою: вулиця Пушкіна 63, кабінет №3.

Протягом січня і лютого планують відкрити ще декілька робочих місць у таких містах Полтавської області, як Лубни, Миргород, Кременчук, Комсомольськ та Лохвиця. В Полтаві заплановано відкрити відразу 5 робочих місць по провулку Шкільному, 4. Як стверджують в ДМС, якщо всі пункти запрацюють, черг не має бути. Крім того, термін виготовлення біометричного документу на третину зменшено, ніж це було зі звичайними закордонними паспортами. За звичайного режиму, новий біометричний документ буде виготовлений протягом 20 робочих днів, за прискореного режиму термін скорочується до 7 робочих днів.

Основні аспекти видачі біометричних документів, які необхідно знати:

  • 1.Закордонні паспорти звичайного зразка продовжуватимуть діяти на рівні з біометричними документами.
  • 2.При бажанні можна оформити біометричний паспорт, не здаючи старого. І, таким чином, мати два діючих документа одночасно.
  • 3.Оформити документ можна незалежно від місця реєстрації або проживання.
  • 4.Діти від народження і до 16 років отримуватимуть біометричні паспорти терміном на 4 роки. Для дітей від 16 років і дорослих, термін дії документу складатиме 10 років.
  • 5.Біометричні документи будуть трьох типів і залежатимуть від бажання і релігійних принципів замовника:
  • a)Звичайний закордонний паспорт
  • b)Паспорт з електронним носієм без інформації
  • c)Паспорт з електронним носієм, що містить біометричну інформацію його власника

Вартість, яку необхідно буде сплатити за оформлення біометричного документу наразі визначається. Сюди входитиме держмито, вартість адміністративних послуг та вартість самого бланку. В ДМС пообіцяли, що незабаром ця інформація з’явиться на їх офіційному веб-сайті.

В ДМС наголосили, що біометричний паспорт – це гарантія захисту особистих даних, ніхто крім власника документу не зможе ним скористатися. Крім того, наявність такого документу скоротить час проходження митного контролю. В МЗС стверджують, що перехід на біометричні закордонні документи є однією з складових запровадження безвізового режиму з країнами ЄС. Така перспектива можлива уже навесні 2015 року.

Марина Левчук

Коментарі