•  

Полтавщина – лідер серед регіонів з протидії ВІЛ/СНІДу

1010
Полтавщина – лідер серед регіонів з протидії ВІЛ/СНІДу

Полтавщину визнали лідером серед регіонів, що успішно протидіють ВІЛ/СНІДу.

Про це під час круглого столу за участі міжнародної делегації фахівців з питань ВІЛ/СНІДу повідомила директор ДУ «Український центр по контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України» Наталія Нізова.

«На Полтавщині завдяки спільним зусиллям керівництва області, медичної спільноти та громадських організацій вдалося розбудувати таку систему, що дозволяє організувати належний рівень доступу до медичних та соціальних послуг. Споживачам ін’єкційних наркотиків проводять діагностику ВІЛ/СНІДу, туберкульозу, гепатитів та надають необхідні інтегровані послуги. Це – найпрогресивніша модель надання такої допомоги» - розповіла Нізова.

За її словами, сформована в області модель взаємодії для протидії ВІЛ СНІДу є однією із найкращих в Україні. Цю думку визнають і міжнародні партнери.

«Саме Полтавська область першою в Україні розпочала закупівлю препаратів для замісної підтримувальної терапії за кошти обласного бюджету. Існуючі успіхи на шляху подолання епідемії ВІЛ/СНІДу є завдяки діяльності команди професіоналів як державного, так і неурядових секторів. Зокрема, і завдяки багаторічній діяльності Благодійної організації «Світло надії», - зазначив директор Департаменту охорони здоров’я місії USAID в Україні Чарльз Лерман.

Іноземний фахівець також додав, що позитивний досвід Полтавщини потребує поширення й на інші регіони України. Аліна Бондар

Коментарі