•  

Полтавщина отримає 5 мільйонів 600 тисяч гривень на відшкодування лікування гіпертонії

830
Полтавщина отримає 5 мільйонів 600 тисяч гривень на відшкодування лікування гіпертонії

Полтавщина отримає 5 мільйонів 600 тисяч гривень на відшкодування вартості медикаментів, які необхідні для лікування гіпертонії.

Про це повідомила прес-служба Полтавської облдержадміністрації.

«Майже 400 тисяч хворих на гіпертонію мешканців Полтавщини мають можливість, як і минулого року, заощаджувати на ліках. Відповідні препарати й надалі є більш доступними для кожного пацієнта, незважаючи на його матеріальне забезпечення. У 2013 році такою можливістю скористалося близько 300 тисяч хворих з нашої області. Той, хто минулого року не використав цю можливість, може у поточному виправити ситуацію» - зазначила прес-служба.

Гроші виділяють у рамках реалізації Пілотного проекту з державного регулювання цін на лікарські засоби для хворих на гіпертонію. Мета проекту - зниження захворюваності українців на гіпертонію і попередження її ускладнень, найпоширеніші з яких інсульт та інфаркт міокарду.

Для пацієнтів встановлено три рівні часткового відшкодування вартості лікарських засобів: перша група – ліки, вартість яких підлягає частковому відшкодуванню на 90%, друга група – на 60-80%. Третя група – ліки, вартість яких не відшкодовується, але, за умови зниження ціни, також підлягатимуть відшкодуванню.

Хворі на гіпертонію мають звертатися до свого сімейного лікаря для отримання рецепту на ліки. Сімейного лікаря необхідно відвідати ще й тоді, коли діагноз «артеріальна гіпертензія» не встановлений, але наявні її симптоми: підвищення артеріального тиску, головний біль, головокружіння, мерехтіння мурашок перед очима. Лікар має провести клінічний огляд, лабораторне обстеження, записати та розшифрувати електрокардіограму. При встановленні діагнозу «артеріальна гіпертензія», виписати рецепти на отримання ліків.

Коментарі