•  

Полтавщина зустрічає епідемію грипу без вакцин

770
Полтавщина зустрічає епідемію грипу без вакцин

На Полтавщині, у порівнянні з іншими регіонами, підвищений рівень захворюваності на застуду. Область наразі на 4-му місці за кількістю хворих по Україні. Медики повідомили, що до епідемпорогу вистачає 21,9%. 

Такі сезонних хвороби провокують сплеск захворюваності на грип. Проте вакцин проти грипу область ще не отримала. 

Так, лише за тиждень на ГРВІ захворіло більше 7000 людей в області. Вартість лікування найлегшої форми грипу обійдеться полтавцеві в 200 грн. За ліки проти ускладненої форми доведеться віддати до 2 000 грн.

З огляду на брак вакцин, Директор департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак порадив полтавцям не з’являтися у публічних місцях і таким чином убезпечитися від захворювання.

– Слід краще стежити за власним здоров’ям, не переохолоджуватися, уникати великих скупчень людей та інше. А основний та дієвий спосіб профілактики-вакцина. А в Україні та зокрема на Полтавщині її немає – заявляє очільник обласної медицини.

У Департаменті повідоили, що на сьогоднішній день лише одна корейська компанія зареєструвала свої вакцини від грипу в Україні. Це свідчить про важкодоступність препарату. Коли область отримає вакцини проти грипу, в Департаменті не зазначили.  

В Україну вже привезли вакцину для профілактики захворювання грипом, написало «Еспрессо».

Відвантаження препаратів імпортерами планується в найближчі дні, повідомили у МОЗ.

Всього завезено два види вакцини: корейської та французького виробництва. Згідно з повідомленням, вакцина пройшла необхідну сертифікацію – ідеться в ЗМІ.

Коментарі