•  

Полтавська громада зловила Головка на цинічній брехні

47110
Полтавська громада зловила Головка на цинічній брехні


Обіцянки-цяцянки, які роздає наліво і направо сьогоднішній губернатор області Валерій Головко, вже набили оскому навіть найтерплячішим полтавцям, але цинічна брехня прямо в очі громаді - це вже поза всякими розумними межами для очільника області.

Вдалі маніпуляції з декларацією про доходи, в яких Головко «забуває» вказувати свої дорогі автівки і ледь не жебракує разом очільником міста Мамаєм, не беремо до уваги. Це звична річ для наших можновладців.

Півтора місяці тому, 10 березня, під тиском Головка під час 27-ї сесії обласної ради 6 скликання було протягнуто кілька значущих рішень для Полтавської області:

- Про погодження отримання без проведення аукціону спеціального дозволу ПУБЛІЧНИМ АКЦІОНЕРНИМ ТОВАРИСТВОМ "УКРГАЗВИДОБУВАННЯ" на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку, з подальшим видобуванням (промисловою розробкою) нафти, газу природного, супутніх корисних копалин загальнодержавного значення Західно-Новоукраїнської площі на території Чутівського та Карлівського районів Полтавської області.

- Про внесення змін до рішення двадцять четвертої сесії обласної ради шостого скликання від 19.12.2014 року "Про погодження отримання без проведення аукціону спеціального дозволу публічним акціонерним товариством "Миргородський завод мінеральних вод" на видобування мінеральних природних столових вод ділянки "Миргородська лагідна – 1" Миргородського родовища на території м.Миргород та Миргородського району Полтавської області".

- Про погодження отримання без проведення аукціону спеціального дозволу товариством з обмеженою відповідальністю "Українська бурова компанія" на видобування газу природного, нафти та конденсату Сарської ділянки Харківцівського родовища на території Гадяцького району Полтавської області

Чому саме протягнуто? А як ще назвати, коли губернатор змушений наполегливо «радити» депутатам все ж таки ухвалити рішення і фактично втручається в хід роботи ради. І робить це не один і не два рази. Ось кільки цікавих витримок зі стенограми сесії:

«Шановні колеги, я все-таки хотів би повернутися до голосування по цьому питанню. Якщо ми займаємо якусь державницьку позицію і боремося за енергетичну безпеку, ми повинні підтримати державне підприємство. За довгі роки воно не фінансувало Полтавську область як було потрібно, але сьогодні відповідні кроки робляться і з боку «Укргазвидобування». Я розумію, що якщо ми не приймемо це рішення, то знову заблокуємо роботу з цим державним управлінням на поточний рік. Тому прохання повернутися до голосування і зайняти державницьку позицію, яка повинна бути у кожного депутата», - сказав пан Головко одразу після того, як рішення не було прийнято з першого разу.

Але і це не допомогло, тому депутати знову завалили голосування. Тоді на підтримку губернатора прийшла «команда» у вигляді Жиденка, Бульби та Ворони, які все ж таки «вмовили» депутатів зайняти «державницьку позицію» - позицію губернатора Полтавської область.

Інше питання - щодо промислової розробки нафти, газу природнього, супутніх корисних копалин загальнодержавного значення Західно-Новоукраїнської площі на території Чутівського та Карлівського району, також не було прийнято з першого разу. І Головку знову довелось включитись у хід засідання, а як інакше, гроші то вже заплачені, чи не так?

«Шановні депутати обласної ради. Хто не розуміє, як важко вести перемовини, якщо у твоєму ресурсі немає важелів впливу? Якщо ми хочемо знайти якесь рішення чи компроміс до рішення, ми повинні робити якісь кроки. Просто сьогодні ставити ситуацію в позу – це не зовсім правильно і не зовсім розумно. Більш того, якщо ми повертаємося до розуміння енергетичної безпеки країни, давайте подумаємо про те підприємство, яке сьогодні належить державі. Якщо ми сьогодні не підтримаємо своїх, то завтра знову будемо купувати в Росії газ по ціні ще більшій, ніж є сьогодні. У мене немає логіки пояснення не голосувати по цьому питанню. Обговорювалось це питання, знайшли компроміс, даємо дві площі і чекаємо наступних кроків від «Укргазвидобування» Це абсолютно нормальне рішення. Якщо ми не робимо кроки до компромісу, тоді давайте взагалі не будемо це питання розглядати. Так не може бути. Якщо ми домовляємося до чогось і рухаємося до цього, давайте приймати рішення», - знову на підвищених тонах Головко доносив свою думку депутатам.

Двічі повторювати не довелось, вже всі зрозуміли, що це питання принципове для голови області. І рішення було прийняте. 

І те питання, яке найбільш цікаве для нас сьогодні – питання Сарської ділянки Харківцівського родовища, що на території Гадяцького району.

І знову не прийнято з першого разу. Тоді Головко знову завів свою «стару шарманку»:

Головко В.А.: Ми повинні виконувати ті зобов’язання, які підписуємо чи укладаємо. Це підприємство, згідно угоди, стовідсотково виконало свої зобов’язання, які на себе брало. Я не бачу сьогодні підстав не голосувати за той дозвіл, який ви надаєте. Не розумію. Хто не голосував, може встати і пояснити, чому він не голосує. Компанія стовідсотково профінансувала по зобов’язаннях - це підтверджують депутати з Гадяцького району. Хто не голосував? Встаньте і скажіть, чому.

Скочко В.М.: Я не голосував. Ми губимо …тим, що дозволяємо: беріть газ, беріть конденсат. Що таке 75 тисяч для населення? Ми завжди просимо грошей. Вони ведуть себе не як орендарі, а як загарбники. Що можна зробити за 6 мільйонів?

Головко В.А.: Є норматив розрахунку на соціальні угоди. Нам завжди мало… А хто подивився на економічний стан підприємства, яке сьогодні виділяє ці гроші?

Скочко В.М.: Я не думаю, що мале підприємство може взагалі займатися видобутком у цій галузі. В основному нафтою і газом займаються успішні підприємства, які лобіюються урядом і керівниками області. Тому я голосував і голосую проти.

Головко В.А.: Абсолютно неправильна позиція, не державницька. Більш того, є норматив розрахунку. Яка претензія до цієї компанії? Вона виконує ті угоди, які ми в минулому році підписували? Вони все виконали.

Скочко В.М.: Я не задоволений виконанням цих угод. Вони абсолютно не вирішують тих проблем, які є і в області, і в селі.

Гловко В.А.: Оце стосовно створення умов для підприємств, які видобувають газ. Олександр Михайлович, наступне питання буде ваше – оце позиція депутатів обласної ради. З одного боку нам не подобається, а з іншого боку ми не хочемо створити для них умови.

Нове голосування і, як ви розумієте, депутати не могли не погодитись. Рішення було прийняте.

Після закінчення сесії Головка попросили прокоментувати подібну поведінку губернатора на сесії:

Як писали раніше, сесія пройшла 10 березня. І як Ви бачите, Валерій Головко досить непогано обізнаний щодо родовищ і підприємств, які працюють на Полтавщині.

Але так сталося, що у нашого губернатора досить коротка пам'ять і вже через місяць він раптово забуває про це.

6 квітня Валерій Головко проводив зустріч з громадськістю. Звісно саму громадськість ніхто не запросив і тому вона прийшла сама.

На ряду з купою питань щодо бездіяльності ОДА, до Головка було поставлене і питання щодо родовищ на Полтавщині та ціни на газ.

Головко того разу сказав, що взагалі вперше чує, що родовища Полтавщини віддають без аукціону і навіть обіцяє, що згоден разом з головою громадського об'єднання «Останній Бастіон» Геннадієм Сікаловим написати спільну заяву з цього приводу (1.40 на відео)

Як таке могло статися? Варіантів небагато. Або хтось хворіє на амнезію, або хтось відверто бреше. Здається, що громадськість вже зробила вірний висновок. Ну звісно є й така можливість, що пан Головко просто не знав про незаконність передачі родовища, у що віриться дуже важко, але якщо це так… То це породжує питання щодо компетенції людини, яка так сильно проштовхувала ці питання на сесії.

Що ж, Валерію Анатолійовичу, у вас є ще шанс виправитись. «Останній Бастіон» вже підготував відповідне звернення до належних інстанцій стосовно передачі Сарської ділянки Харківцівського родовища братам Бурякам та по інших подібних фактах. Згадуючи ваше «бажання» долучитись до спільної заяви - залишаємо за вами таку можливість, Валерію Анатолійовичу.

Коментарі