•  

Полтавська область планує співпрацювати з Литвою у галузі охорони здоров’я

220
Полтавська область планує співпрацювати з Литвою у галузі охорони здоров’я

Сьогодні, 18 грудня, керівництво Полтавської області зустрілося з делегацією Міністерств іноземних справ та охорони здоров’я Республіки Литва. Вони обговорили можливість проходження реабілітації та лікування військовослужбовців АТО у Литві, та реформування системи охорони здоров’я в Україні та на Полтавщині, передає видання «Новини Полтавщини».

За словами, кандидата у Почесні Консули Литовської Республіки в Україні Петра Крайсвітнього, наразі Литва займає активну позицію у розвитку співробітництва з Україною.

«Один із основних моментів співпраці, який поставив перед собою Уряд Литовської Республіки, — налагодження співпраці у найбільш больових точках для України — поранені в АТО, біженці. Основна мета сьогоднішнього візиту — налагодження прямих взаємозв’язків, розуміння того, як правильно активізувати співпрацю за даними напрямками», – зазначив Крайсвітній.

Делегація Міністерств іноземних справ та охорони здоров’я Республіки Литва прибула на Полтавщину, щоб ознайомитися із ситуацією і надати посильну допомогу.

«Ми приїхали подивитися, чим зможемо вам допомогти, поговорити про подальшу співпрацю між Полтавщиною та Литвою. Ми маємо дві цілі — гуманітарна допомога для бійців і передача досвіду для реформи охорони здоров’я вам. Можливо, наш досвід вам допоможе. У нас і у вас спільна історія», – наголосив керівник групи, радник міністра охорони здоров’я Республіки Литва Арвідас Скрупскас.

За словами кандидата у Почесні Консули Литовської Республіки в Україні Петра Крайсвітнього, у Литві існує фонд «Унія 1219», основною метою якого є допомога пораненим і організація їх лікування у Литві. Наразі фонд уже співпрацює із Полтавською областю. На контролі у фонду тяжко поранений Сергій Довгополов. Також обговорюється проект створення на базі Полтавської області центру соціально-психологічної реабілітації для військових.

«Зараз ми 50% свого робочого часу приділяємо увагу військовим, які захищають державу. Більше 60 наших хлопців поранені і проходять реабілітацію. Ми просили б вас розглянути питання: яким чином можна провести лікування цих молодих людей у вашій державі», – сказав перший заступник голови Полтавської обласної ради Володимир Марченко.

У рамках візиту делегація Міністерств іноземних справ та охорони здоров’я Республіки Литви планує зустріч з пораненими в АТО у Полтавському обласному госпіталі, зустріч з пораненими в АТО у поліклініці УМВС та зустріч з волонтерськими організаціями Полтавщини.

Варвара Самохіна

Коментарі